logo_skrzydla_2012

Muzeum Emigracji, Gdyńska Szkoła Filmowa, Scena Letnia w Orłowie, musical Piotruś Pan i młode talenty Natalia Kozioł i Julia Totoszko – to tylko niektóre gdyńskie nominacje w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta. Decyzja o tym, czy zdobędą prestiżowe nagrody, należy do czytelników portalu Trojmiasto.pl. Na gdyńskie projekty głosujemy na stronie www.skrzydlatrojmiasta.pl. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 16 października w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.
 
Prestiżowa nagroda Skrzydła Trójmiasta przyznawana jest przez czytelników Portalu Trojmiasto.pl instytucjom, przedsięwzięciom, inicjatywom, które zmieniają oblicze Trójmiasta oraz budują jego pozytywny obraz. Plebiscyt promuje przedsięwzięcia, zjawiska, wydarzenia oraz osoby, które sprawiają, że w Trójmieście żyje się lepiej, pracuje ciekawiej i wypoczywa pełniej.

Zwieńczeniem Plebiscytu Skrzydła Trójmiasta jest uroczysta Gala Nagród Niezależnych, która gromadzi przedstawicieli różnych środowisk: włodarzy miast, biznesmenów, przedstawicieli placówek kulturalnych i instytucji miejskich, przedsiębiorców.

We wszystkich sześciu kategoriach plebiscytu znalazły się gdyńskie przedsięwzięcia.

Oto gdyńskie nominacje:

Odskocznia Trójmiasta
Jump City – za parki trampolin, w których choć na chwilę można uwierzyć, że grawitacja nie istnieje, za stworzenie miejsca dla miłośników akrobacji i dużej dawki endorfin.
Kolibki Adventure Park – za rozbudowywanie parku przygody, w którym skacze nie tylko adrenalina, za organizację plenerowych imprez i atrakcji oraz stworzenie przyjaznego miejsca do zabawy i rekreacji w lesie, a zarazem w środku miasta.

Nowe Oblicze Trójmiasta
Muzeum Emigracji – za remont i odbudowę dawnego Dworca Morskiego i Magazynu Tranzytowego w Gdyni, które przywróciły życie modernistycznemu budynkowi, za organizację muzeum prezentującego ponad 200 lat historii polskiej emigracji.
Quadrille – hotel i park w Orłowie – za metamorfozę parku i historycznego budynku pałacowego, za dbałość o detale, poszanowanie tradycji, ale także odwagę w baśniowej aranżacji wnętrza.

Bryła Trójmiasta 
Gdyńskie Centrum Filmowe – za projekt obiektu, którego współczesna forma wpisuje się w charakter młodego i nowoczesnego miasta, za przypomnienie, że Gdynia żyje filmem nie tylko podczas Festiwalu Filmów Fabularnych
Gdynia Waterfront – za udaną próbę utworzenia linii zabudowy w bezpośrednim sąsiedztwie najbliższych centrum miasta basenów portowych w Gdyni, za projekt budynków wpisujących się w hasło o mieście „tradycyjnie nowoczesnym”.

Trójmiasto Bliżej Natury
Ukwiecona Gdynia – za świeże podejście do tematu zieleni w mieście i stworzenie mieszkańcom możliwości obcowania z naturą wśród zgiełku ulic, za morze kwiatów w miejskiej przestrzeni, fantazyjne kompozycje kwiatowe i dbałość o estetykę skwerów, także poza centrum Gdyni.

Kulturalne Ożywienie Trójmiasta
Scena Letnia w Orłowie – za rozwój sceny plenerowej na orłowskiej plaży, która stała się przestrzenią artystycznego wyrazu dla różnych grup teatralnych, za serwowanie w okresie wakacyjnym lekkiej porcji kultury dla mieszkańców Trójmiasta i turystów.
Musical Piotruś Pan – za wykorzystanie nowoczesnej technologii 3 D w tradycyjnym spektaklu muzycznym i udane połączenie jej na scenie z monumentalną scenografią oraz gronem małych aktorów, za rozmach musicalu, który zachwycił widzów dużych i małych.

Młody Talent Trójmiasta
Natalia Kozioł – 16-letnia dziewczyna-guma z Gdyni, za elastyczność i piękno artystycznego wyrazu w gimnastyce, za konsekwentne dążenie do celu i fantastyczne pokazy w finale programu „Superdzieciak”.
Julia Totoszko 11-letnia aktorka z Gdyni, za głos jak dzwon i dojrzałość na scenie, za ciężką pracę i rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” oraz świetne występy w programie „Mali Giganci”.

Głosować może każdy użytkownik internetu bez konieczności rejestracji. W każdej kategorii można oddać tylko jeden głos. Szczegóły na stronie: www.skrzydlatrojmiasta.pl, na tej stronie można także oddać swój głos.
Głosowanie potrwa trzy tygodnie, do 5 października do godz. 14.00.

Podczas czterech edycji plebiscytu czytelnicy Trojmiasto.pl oddali ponad 400 tysięcy głosów. W 25 różnych kategoriach zostało wyróżnionych 139 trójmiejskich inwestycji, projektów, inicjatyw, które wpływają na rozwój Trójmiasta i życie mieszkańców. Prestiżowe statuetki Skrzydła Trójmiasta trafiły w ręce 26 laureatów. Zgodnie z ideą, Gala organizowana jest naprzemienne w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Za: Gdynia.pl