Muzeum-Miasta-Gdyni-LOGO-MAŁE-440x227

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na warsztaty, które odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni we wrześniu.

1.      22 WRZEŚNIA o GODZINIE

11:00 w Muzeum Miasta Gdyni przygotowane zostały warsztaty scenograficzne „Akcja!Dekoracja”, które poprowadzi pani Monika Dobek. Warsztaty

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 58 66 20 935 lub pod mailem: edukacja@muzeumgdynia.pl. Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 zł

2.      Weekend  KULTURA 60+  to projekt realizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego w pierwszy weekend jesieni  osoby powyżej 60. roku życia będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w instytucjach kultury w całym kraju w ramach kampanii. Z przyjemnością włączamy się w ten projekt i zapraszamy do nas!

W programie:

24 WRZEŚNIA

10:00 – 18:00 bezpłatne zwiedzanie wystaw

11:00 – 13:00  Obrazy na jedwabiu/ prowadzenie: Aleksandra Bibrowicz-Sikorska

Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy tajniki batiku oraz jego historię. Gdyńska artystka, Aleksandra Bibrowicz-Sikorska opowie, jak za pomocą linii, koloru oraz faktury stworzyć unikatowe obrazy na jedwabiu. Każdy/każda z nas będzie mieć okazję , by odnaleźć swój własny styl!

25 WRZEŚNIA

10:00 – 18:00 bezpłatne zwiedzanie wystaw

14:00 – oprowadzanie po wystawie Marek Cecuła – Polskie Projekty Polscy Projektanci

15:00 – 17:00  Kaszubskie smaki – warsztaty kulinarne dla seniorów / prowadzenie: Andrzej Ławniczak

Zapraszamy na warsztaty kulinarne, podczas których porozmawiamy o tym, co kryje się pod pojęciem „kuchni kaszubskiej”. Pan Andrzej Ławniczak – znany gdyński kucharz opowie historię zupy bursztynowej, przygotowywanej przez jego babcię, której przepis zmodyfikował. Na koniec warsztatów seniorzy zasiądą do stołu i skosztują przygotowaną potrawę. Podczas zajęć pobudzimy smak i wyobraźnię. Pokażemy, jak zaskakiwać gości niecodziennymi daniami.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 58 66 20 935 lub pod mailem: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Za: Muzeum Miasta Gdyni