1. Niezdecydowanych

Jeżeli nawet nie wiesz, co chciałbyś robić – jesteśmy po to, aby zaproponować Ci różnego rodzaju aktywności i razem z Tobą znaleźć Twoje mocne strony i kierunek rozwoju. Być może coś, co uważasz za całkiem zwyczajne – dla nas będzie postrzegane jako wyjątkowy talent, który może w znaczący sposób pomóc innym.

  1. Cudzoziemców

Zapraszamy wolontariuszy z innych krajów, bez względu na ich wiek i doświadczenie. Jeżeli jesteś cudzoziemcem, i chciałbyś zintegrować się z polskim społeczeństwem – zgłaszając się do nas jesteś na najlepszej drodze do tego celu. Proponując Ci działania wolontarystyczne nie oczekujemy od Ciebie pozwolenia na pracę lub wizy, w związku z tym, że wolontariat nie jest pracą – jest świadczeniem nieodpłatnym za które nie otrzymasz wynagrodzenia.

  1. Studentów

Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób wolontariat wynika z potrzeby zwiększenia kwalifikacji i nabycia doświadczenia – w takim przypadku będziemy starali się znaleźć miejsce pracy wolontarystycznej zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Zapewne wolontariat może być czymś, co wyróżni Cię podczas rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą.

Ponad to jeżeli studiujesz i zbliża się termin Twojej pracy dyplomowej być może realne potrzeby zgłaszane przez organizacje mogą stanowić inspirujące źródło na pracę, a Twój promotor zachwyci się, że dyplom będzie miał również wymiar praktyczny i społecznie użyteczny.

  1. Bezrobotnych

Jeżeli jesteś osobą poszukującą pracy zarejestrowaną w Urzędzie Pracy – możesz część swojego czasu poświęcić na działania wolontarystyczne, które możesz wykazać potem w trakcie starania się o pracę (praca wolontarystyczna nie wpływa na utratę świadczenia dla bezrobotnych).

  1. Młodzież szkolną

Chcesz zdobyć doświadczenie i jednocześnie dodatkowo wzbogacić swoje świadectwo o dodatkowe punkty za wolontariat, to warto zgłosić się do nas. Postaramy się znaleźć dla Ciebie zadanie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom i możliwościom czasowym.

  1. Seniorów

Wiek senioralny często jest trudnym okresem dla osób, które całe życie były aktywne. Jest to też trudny czas dla osób, które są osamotnione. Serdecznie zapraszamy seniorów do podjęcia wyzwania, jakim jest wolontariat senioralny. Nie tylko może on sprawić, że na nowo poczujecie się potrzebni, ale być może poznacie osoby, które sprawią, że każdy dzień będzie weselszy. Twoje wiedza i doświadczenie życiowe może być prawdziwą inspiracją dla innych, a Ty możesz na nowo odnaleźć motywację, aby ze swojej samotni „wyjść do ludzi”.

  1. Pracowników firm/korporacji

Zdarza się także, że osoby odnoszące sukcesy zawodowe chcą bezinteresownie pomagać tym, którym w życiu powiodło się gorzej. Dzięki Twojej pomocy ich los stanie się być może łatwiejszy do zniesienia. Jeżeli po pracy masz jeszcze trochę siły i chęci, aby pomóc potrzebującym to zachęcamy do kontaktu z nami. Dzięki temu unikniesz samodzielnego poszukiwania dobrego sposobu na realizację swojej potrzeby pomagania. Spróbujemy wspólnie znaleźć dla Ciebie ofertę, która będzie skierowana do naprawdę potrzebujących wsparcia organizacji.

  1. Osób z niepełnosprawnością i rencistów

Los nie jest sprawiedliwy i jednym daje więcej, a innych nie oszczędza. Osoby borykające się z chorobą lub niepełnosprawnością wiedzą jak wielkie znaczenie ma empatia i zrozumienie innych ludzi. W związku ze swoją sytuacją zdrowotną możesz mieć trudność w podjęciu regularnej pracy, ale być może mógłbyś pomagać innym w niewielkim wymiarze czasu. Twoja postawa może stać się inspiracją dla innych, którym brakuje odwagi i szczęścia w życiu!

  1. Osób, w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy

Wprowadzony od dnia 1 listopada 2005r. nowy instrument aktywizacji społeczno-zawodowej, którym są prace społecznie użyteczne stanowi istotny element aktywnych form pomocy dla osób, które nie uzyskują zasiłku dla bezrobotnych oraz korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Prace społecznie użyteczne stanowią pierwszy etap w reintegracji społeczno-zawodowej beneficjentów pomocy społecznej. Prace społeczno użyteczne można odbywać również w organizacjach pozarządowych statutowo zajmujących się pomocą charytatywną lub działających na rzecz społeczności lokalnej.

; ;