Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą współpracy w ramach Gdyńskiego Centrum Wolontariatu. Naszym celem jest promowanie wartości wolontariatu, zwiększenie zakresu i jakości wolontariatu w Gdyni.

Czy wiesz, że według badań połowa polskich organizacji pozarządowych współpracuje z wolontariuszami? Wolontariat w organizacjach pozarzadowych jest bardzo zróżnicowany, a podejmowane działania zależą przede wszystkim od profilu organizacji i predyspozycji wolontariusza.

Działania Gdyńskiego Centrum Wolontariatu są adresowane zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają rozważać możliwość podjęcia się pracy wolontarystycznej, jak i dla osób które już są wolontariuszami pragnącymi podwyższać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Pragniemy również służyć pomocą organizacjom pozarządowym, instytucjom, które chciałyby pozyskać wolontariuszy do swoich działań.

Na naszej stronie znajdziesz wiele praktycznych informacji, które być może przekonają Cię, że wolontariat jest niezwykłą przygodą, podczas której możesz nawiązać prawdziwe przyjaźnie, zyskać szacunek i zwiększyć samoocenę. Nabyte umiejętności i kwalifikacje, możliwość podróży zagranicznych, nauka obcych języków, poznanie własnych mocnych
i słabych stron mogą stać się fundamentem na całe życie.

Według nas dobrowolne zaangażowanie na rzecz pomocy potrzebującym lub też np. ochrony przyrody bez chęci czerpania z tego zysku jest prawdziwym dowodem naszego człowieczeństwa.

Szybkie tempo życia stało się integralnym elementem naszej teraźniejszości. W związku z tym, że wolontariusz daje innym bezinteresownie to, co jest najcenniejsze czyli swój czas w naszym odczuciu jest osobą WYJĄTKOWĄ !

Zapraszamy do współpracy! Pamiętaj, że czekamy na Ciebie!

Twój zapał, entuzjazm oraz umiejętności mogą komuś dać nadzieję…To Ty możesz przyczynić się do poprawy życia innych ludzi, zwierząt lub ochrony naszej planety!

 Zobacz aktualne oferty! Może znajdziesz idealną dla siebie.

; ;