20151109132723_0_Eko_20Odkrywcy_203

Konkurs Eko odkrywcy jest skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem jest zachęcenie przedstawicieli młodego pokolenia do poznawania zmian zachodzących w przyrodzie, zwiększanie świadomości ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw. Z uwagi na duże zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin zgłaszania projektów do 23 listopada 2015 roku.

Adresaci konkursu:

Szkoły, przedszkola, placówki oświatowe lub wychowawcze i organizacje pozarządowe. Można zgłaszać wiele projektów w następujących grupach wiekowych:

a) przedszkola i klasy podstawowe 1-3,

b) klasy podstawowe 4-6, klasy gimnazjalne 1-3 oraz klasy szkół średnich.

Zadanie konkursowe:

Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać zespół i wspólnie z opiekunem grupy opracować ciekawy projekt badawczy. Powinien on dotyczyć eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych, jak również zachęcać uczestników do ich samodzielnego odkrywania.

Nagrody:

– dziesięć zwycięskich zespołów otrzyma 3 tys. zł na realizację projektów.

– jeden z finałowych projektów otrzyma nagrodę specjalną w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę o wartości 20 tys. zł

– opiekunowie zwycięskich projektów otrzymają 2-letni zapas kapsułek do prania Persil

– każda z placówek ma szansę na odwiedziny Rafała Kosika – ambasadora konkursu i zarazem jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży.

Jak zgłosić projekt?

Prace konkursowe należy zgłaszać do 23 listopada br., wypełniając formularz na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Uczestnicy znajdą tam również regulamin konkursu oraz prezentację ze wskazówkami pomagającymi wypełnić formularz.

Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału dziesięć projektów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania internautów, którego wyniki poznamy 16 grudnia 2015 roku.

Organizatorami konkursu są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.