Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie dotyczące zmian prawnych związanych z działalnością NGO.

Na spotkaniu przedstawione zostaną aspekty prawne dotyczące działalności NGO:

  1. Ustawa o Narodowym Instytucie Wolności  i co wynika z jej przepisów, a ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
  2.  Czym jest ułomna osobowość prawna stosowana w stowarzyszeniach zwykłych i dlaczego data 20 maja 2018 r. jest ważna dla stowarzyszeń zwykłych.
  3. Papierki w NGO (wolontariat, umowy, inne).
  4. Wynajem lokalu.
  5.  Parę słów o danych osobowych, jak to będzie od 25 maja 2018.
  6. Inne aspekty prawne funkcjonowania NGO.

Termin: 13.02.2018r. godz. 9:30 – 11:00

Miejsce: Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27-31,

tel:58/621-80-98

Prowadzący:  Radca Prawny dr Michał Urban

Specjalizacja z zakresu prawa cywilnego rodzinnego i prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W 2012 ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi uzyskując tytuł Menedżer HR. W latach 2006-2015 współpracował z ogólnopolską agencją pośrednictwa pracy prowadzoną przez Integrację, jako Dyrektor Centrum Integracja w Gdyni oraz Dyrektor Centrów Integracja na terenie Polski. Szczególna specjalizacja z zakresu prawa osób niepełnosprawnych. W latach 2011-2015 członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością działającej przy Prezydencie Miasta Gdyni. Od 2016 r. wiceprzewodniczący Komisji ds. praw człowieka i współpracy z organizacjami pozarządowymi działającej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

Na szkolenie obowiązuje kolejność zgłoszeń!!!