Poszukaj europejskich śladów w swojej okolicy i wygraj wyjazd do Brukseli

Trwa konkurs dla młodzieży „Europa z naszej ulicy”. To wyzwanie dla tych, którzy lubią poszukiwać, a także chcą bliżej poznać w jaki sposób losy jego okolicy są powiązane z europejską historią, nauką, kuchnią, sztuką… Środki wyrazu są dowolne, a nagrodą jest trzydniowy wyjazd do Brukseli.

europa-z-naszej-ulicy

 

– Chcemy, aby młodzi ludzie zadali sobie pytania o to, w jaki sposób losy ich okolicy splatały się z losami Europy, aby poszukali jej śladów w swoim otoczeniu, w architekturze, gospodarce, kulturze, może przyrodzie? Nie chcemy nic sugerować. Wierzymy, że przy uważnym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość każdy może znaleźć więcej powiązań z Europą niż mu się wydaje – Podkreśla Maria Holzer – Dyrektorka Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, organizatora konkursu.

Reportaż, wystawa a może projekt edukacyjny?

Forma wyrazu jest dowolna. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, reportaż, słuchowisko, makieta, film, cykl artykułów prasowych lub inna dowolna forma – np. wywiady lub badania. Ważne, aby w przygotowanych pracach zawarte zostały elementy wspólnej europejskiej przeszłości, wspólnych tradycji, czy wartości.

Konkurs będzie przeprowadzony dwuetapowo – pierwszy to zgłoszenie pomysłów, które młodzież może zgłaszać do 22 listopada. Następnie autorzy dziesięciu najwyżej ocenionych prac zostaną zaproszeni do drugiego etapu i przygotują projekt w zaproponowanej przez siebie formie.

Wyłącznie praca zespołowa

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 16 do 19 lat. Zgłosić mogą się grupy od 4 do 6 osób, a jednym z kryteriów oceny będzie umiejętność wspólnej pracy.

Pomysły można zgłaszać do 22 listopada 2017 r. wraz z krótkim uzasadnieniem i opisem wybranych środków wyrazu. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia i szczegóły konkursu dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. pod linkiem http://bit.ly/Konkurs_Europa_z_naszej_ulicy

Kontakt: Karolina Szymańska

Email: pcyf@pcyf.org.pl

Tel. 501 712 453