Minister Zdrowia ogłosił konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego: Organizacja konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego – wywiady, debaty, warsztaty, wykłady. Oferty należy składać do 19 czerwca 2017 r.

Minister Zdrowia, działając na podstawie art. 14 ust. 1 w związku z art. 13 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. poz. 1916 oraz z 2016 r. poz. 2003), zwanej dalej „ustawą”, i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 sierpnia 2016 r. w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 (Dz. U. poz. 1492), ogłasza konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego:

Organizacja konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego – wywiady, debaty, warsztaty, wykłady

w ramach Działania 2. Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym

Celu Operacyjnego 6. Poprawa Zdrowia Prokreacyjnego

Zadanie będące przedmiotem konkursu ofert

Przedmiotem konkursu jest wybór realizatora/ów zadania z zakresu zdrowia publicznego polegającego na organizacji konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego, które mogą się odbywać w formie m.in. wywiadów, debat, warsztatów, wykładów.

Zadanie ma charakter ogólnopolski. Obszar działań obejmuje następujące województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Grupą docelową zadania są osoby w wieku prokreacyjnym 18 – 45 lat (studenci i dorośli).

W ramach realizacji zadania oczekuje się:

zorganizowania i przeprowadzenia konferencji i spotkań edukacyjnych, które mogą się odbywać w formie m.in. wywiadów, debat, warsztatów, wykładów z udziałem ekspertów w zakresie leczenia niepłodności i zdrowia prokreacyjnego. Oferent może wykonać zadanie w jednej z wymienionych form lub w kilku formach pod warunkiem odpowiedniego dostosowania materiałów do potrzeb każdej z nich; realizowania spotkań w miejscach i o czasie zapewniającym możliwość uczestnictwa jak najszerszemu gronu zainteresowanych.

Tematy spotkań powinny dotyczyć zagadnień z zakresu:

1) edukacji w zakresie zdrowia prokreacyjnego obejmującej:

a) definicję niepłodności, przyczyny, metody diagnozy, sposoby leczenia,

b) czynniki ryzyka niepłodności (wiek, palenie tytoniu, alkohol, używki, dieta, otyłość, zła kondycja psychiczna, choroby lub nieprawidłowości układu rozrodczego),

c) planowanie rodziny (aspekty medyczne planowania rodziny, w tym obserwacja cyklu miesiączkowego, zdrowie i higiena partnerów, przebieg ciąży, aspekty społeczne i ekonomiczne);

2) edukacji zdrowotnej w kontekście ryzykownych zachowań i chorób przenoszonych drogą płciową obejmującej:

a) temat chorób lub innych infekcji przenoszonych droga płciową (m.in. HIV, WZW C, chlamydia, kiła), sposobów ich przenoszenia, objawów, metod diagnostycznych oraz metod leczenia,

b) temat promocji zdrowia i profilaktyki (podkreślenie istotności regularnych badań profilaktycznych, w tym badań w związku z planowaną ciążą),

c) aspekt społeczny i psychologiczny (dojrzewanie, macierzyństwo, relacje społeczno-kulturowe w rodzinie i społeczeństwie).

Oferent może dokonać wyboru poszczególnych zagadnień z wyżej wymienionego zakresu. Rekomenduje się przekazanie podstawowych informacji dotyczących pozostałych zagadnień tematycznych.

Wśród zaproszonych do udziału w konferencjach i spotkaniach edukacyjnych musi się znaleźć na każdym z wydarzeń przynajmniej dwóch prelegentów dobranych spośród następujących grup specjalistów: lekarze specjaliści w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii, endokrynologii, immunologii klinicznej, urologii, genetyki klinicznej, posiadający wiedzę w dziedzinie andrologii oraz położne i psycholodzy. Konferencje mogą się również odbywać w języku angielskim przy zapewnieniu tłumaczenia na język polski. Udział specjalistów zagranicznych lub posiadających udokumentowane doświadczenie zagranicą będzie dodatkowym atutem w ocenie ofert.

Realizator/rzy w ramach przyznanych środków powinien/powinni prowadzić działania promocyjne dotyczące zaplanowanych spotkań i konferencji.

Zadanie powinno być realizowane z uwzględnieniem aktualnej wiedzy naukowej. Jego realizacja będzie podlegać ocenie pod kątem efektywności i skuteczności w osiąganiu zaplanowanych rezultatów. Treści będą podlegały recenzji przez eksperta wybranego w drodze innego konkursu.

Każdy istotny etap zadania będzie podlegał konsultacji z wyznaczonym pracownikiem Ministerstwa Zdrowia.

Prawidłowo przygotowaną i wypełnioną ofertę wraz z załącznikami (w jednym egzemplarzu) należy złożyć w formie papierowej w terminie od dnia 30 maja 2017 r. do dnia do 19 czerwca 2017 r. na adres:

Ministerstwo Zdrowia

Departament Matki i Dziecka

ul. Miodowa 15

00‐952 Warszawa

z dopiskiem na kopercie:

Konkurs NPZ w roku 2017, zadanie: Organizacja konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego – wywiady, debaty, warsztaty, wykłady – konkurs uzupełniający NPZ.CO6_2_3_a_2017.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej MZ: Konkurs

Za: NGO

; ;