Zakręcony początek roku szkolnego szykuje się w sobotę, 10 września 2016 r. w Gdańsku. A przy okazji będzie można zrobić coś dla innych. Każdy, kto tego dnia zakręci się na kole widokowy AmberSky, ma szanse dołożyć swoją cegiełkę do opieki hospicyjnej nad najmłodszymi pacjentami na Pomorzu.

Akcja organizowana jest na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom, która zapewnia opiekę medyczną nieuleczalnie chorym dzieciom w ich rodzinnych domach. Aktualnie opiekuje się 20 małymi pacjentami.

Niestety wkrótce może zabraknąć pieniędzy na funkcjonowanie tego miejsca Gdańsku – mówi  Ewa Liegman, prezes zarządu Fundacji Pomorze Dzieciom. – Musimy dotrwać do połowy 2017 r., do uzyskania kontraktu z NFZ. A będzie to możliwie jedynie dzięki ludziom o wielkich sercach, dzięki którym możemy tworzyć miejsce dla nieuleczalnie chorych dzieci, gdzie każda chwila jest tą jedyną, najpiękniejszą, bo może być ostatnią. Trafiają do nas dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku. Każda zbiórka pieniężna to realna pomoc dla naszych małych pacjentów. Bądźcie z nami w ten dzień przy kole widokowym w Gdańsku – dodaje Ewa Liegman.

Razem możemy więcej!

10 września na  tarasie przed kołem widokowym AmberSky będziemy produkować dobre uczynki. W tym dniu wolontariusze hospicjum Pomorze Dzieciom przeprowadzą zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Każdy, kto wesprze hospicjum i przekaże 8 zł na opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi, otrzyma aniołka z masy solnej – na szczęście.

Do akcji przyłączy się również  AmberSky. Dochód ze sprzedaży co 10 biletu w sobotę na przejazd kołem, trafi na konto hospicjum dla dzieci.

Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby hospicjum są ogromne i każda pomoc się przyda – mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy firmy SkyWheels. – Podobne akcje charytatywne i  społeczne planujemy prowadzić cyklicznie, by wspomagać najbardziej potrzebujących. Wierzymy, że razem możemy więcej, dlatego zapraszamy do wspólnego pomagania z AmberSky. Im więcej będzie nas w sobotę na kole, tym więcej pieniędzy uda się przekazać chorym dzieciom – zachęca Anna Kowalska.

1000 biletów na cele charytatywne

Firma SkyWheels, właściciel AmberSky, 1000 biletów na przejazd kołem przekaże dzieciom z pomorskich domów dziecka. Dzięki temu podopieczni regionalnych placówek będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę i zobaczyć Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy, całkowicie za darmo.

Dodatkowe atrakcje

Tego dnia na terenie koła widokowego AmberSky dzieciaki będą mogły również skorzystać z:

  • malowania twarzy,
  • puszczania gigantycznych baniek mydlanych,
  • różnych zabaw i animacji.

Akcja charytatywna „Zakręcony początek roku szkolonego”

  • 10 września 2016 r.
  • godz. 12.00-17.00
  • koło widokowe AmberSky w Gdańsku
  • ul. Chmielna 6, Wyspa Spichrzów

14192091_1770483556544939_6021591516499005555_n

Za: pomorskie.eu