20160718162100_0_virus

 

 

Avira Free Antivirus to jeden z najpopularniejszych programów zwalczających szkodliwe aplikacje. Skutecznie ochroni nasz komputer przed wirusami, robakami, trojanami czy nawet komponentami szpiegowskimi.

Platforma ta bardzo dobrze prezentuje się na tle innych tego typu programów. Choć może nie jest ona bardzo rozbudowana pod względem funkcjonalności, to na pewno może pochwalić się jedną z najwyższych wykrywalności szkodliwego oprogramowania. Zawdzięczamy to rozbudowanej i systematycznie aktualizowanej bazie sygnatur zagrożeń, która może rywalizować nawet z komercyjnymi zabezpieczeniami.

Wielką zaletą Aviry są również niewielkie wymagania, dzięki którym może ona działać nawet na starszych komputerach. Możliwość tą daje chmura obliczeniowa, na którą przesyłane są dane i odciąża ona system, dzięki czemu skanowanie jest niemal niezauważalne. Aplikacja wyposażona jest też w silnik antywirusowy, który zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym oraz odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych.

Oczywiście program wyposażony jest w mechanizm kwarantanny, który daje nam możliwość przechowywania niebezpiecznych plików, bez obawy, że wirusy w nich zawarte rozprzestrzenią się po naszym komputerze. Mamy również w nim dostęp do planowania harmonogramu skanowania komputera, aktualizacji oprogramowania oraz możliwość dostawania obszernych raportów na temat bezpieczeństwa naszego urządzenia. Ustawienia umożliwiają nam dobieranie rozszerzeń plików, które uwzględnia komputer podczas swojej pracy. Fabrycznie program ochrania wszystkie formaty.

Niestety darmowa wersja nie posiada urządzenia skanującego naszą pocztę internetową, ale za to po uruchomieniu skanowania, nasze wiadomości przychodzące, jak i te wychodzące są również sprawdzane. Rzucającym się w oczy utrudnieniem jest również brak polskiej wersji językowej, chociaż program jest bardzo prosty i intuicyjny, więc nawet nie znając języka powinniśmy sobie z nim poradzić.

Nie bez przyczyny aplikacja ta jest jedną z trzech najpopularniejszych darmowych antywirusów w sieci. Jej skuteczność potwierdza wiele testów oraz realnie korzystających osób, więc warto zwrócić na nią swoją uwagę.

Czytaj dalej