gdańsk_pomorskieeu_logo

Sto kolorowych, mięciutkich becików i czterdzieści prześcieradeł trafiło na oddziały położnicze w szpitalach im. M. Kopernika i św. Wojciecha. 12 kwietnia 2016 r. placówkom przekazały je Ewa Deja oraz Marta Drzał, zaangażowane w akcję „Becik dla bobasa”.

Ewa Deja, pomysłodawczyni akcji „Becik dla bobasa” jest młodą mamą, która postanowiła zrobić coś dla trójmiejskich szpitali. Tym „czymś” jestszycie becików i kocyków dla noworodków z Trójmiasta. Pomysł zrodził się, gdy sama urodziła synka. Dziecko było otulone dziurawym kocykiem. Postanowiła połączyć pasję szycia z pożytecznym działaniem. Najpierw namówiła grupę „Trójmiasto szyje”, potem nawiązała współpracę z Fundacją Bocianie Gniazdo. I tak się zaczęło.

W zeszłym roku szpital św. Wojciecha na Zaspie zgłosił chęć przyjęcia 150 sztuk becików, 300 sztuk prześcieradeł i 30 sztuk tzw. rogalików, czyli poduszeczek na dzieci najmłodszych. W kwietniu beciki trafiły do szpitala. Nie brakowało chwil wzruszenia. Nowe, kolorowe, pięknie wykonane beciki Ewa Deja osobiście przekazała na ręce dyrektor Krystyny Paszko i pielęgniarek oddziałowych.

I w tym roku pomysłodawczyni akcji nie zapomniała o szpitalach. Razem z Martą Drzał przekazała 12 kwietnia 100 becików i 40 prześcieradeł dla oddziałów położniczych w placówkach w Gdańsku i na Zaspie.

Akcja „Becik dla Bobasa” działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Perinatologii „Bocianie Gniazdo” Kliniki Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Można ją wspomóc przekazując na konto fundacji 1 proc.podatku lub darowiznę. Po zbiórce środków i zakupie odpowiednich materiałów zorganizowane zostaną warsztaty szycia becików, o których będzie można dowiedzieć się ze strony wydarzenia na FB.

beciki do srodka

Za: pomorskie.eu