W Gdańsku, 16 i 17 kwietnia 2016 r. będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla seniorów, opiekunów, pielęgniarek i lekarzy. Podczas dwóch dni odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w interesujących pokazach, warsztatach i prezentacjach. Przygotowana została również możliwość bezpłatnych badań, w tym: pomiaru cukru we krwi ciśnienia, gęstości kości, pamięci, BMI. Udział w targach i we wszystkich przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny.

Podczas targów miłośnicy aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania znajdą dla siebie wiele inspirujących propozycji w strefie sportu oraz ekożycia. Osoby zainteresowane sztuką kulinarną wezmą udział w pokazach i warsztatach zdrowego gotowania, prezentowanych przez Klub Zdrowia ADS, Jolę Słomę i Mirka Trymbulaka z Atelier Smaku (mistrzowie kuchni bezglutenowej) oraz reprezentanci Carving-Art, mistrzowie świata w rzeźbieniu w warzywach i owocach.

Centrum Medyczne Synexus, opowie o profilaktyce cukrzycy i opiece nad osobami starszymi chorymi na cukrzycę. Specjaliści ze Swissmedu podzielą się wiedzą na temat, jak dobrze zorganizować opiekę nad osobą niesamodzielną w warunkach domowych. Gość specjalny, instruktorka z Włoch, przeprowadzi zajęcia z biodanzy, nowatorskiej metody poprawy samopoczucia, każdego niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.

Instytut Hortiterapii z Mrągowa zachęci do wykorzystywania dobrodziejstw przyrody w terapii. Zainteresowani pierwszą pomocą będą mogli wziąć udział w interesujących zajęciach przygotowanych przez Comarch.

Fundacja 50. Aleja, wspólnie z Klubem U7, zorganizowała naukę gry w kręgle oraz miniturniej. Będą promowane osiągnięcia grup senioralnych, zespołów artystycznych i projekty realizowane przez seniorów.

Fundacja Niezależni nauczy, jak za pomocą ołówka, kartki i kilku kresek wywołać uśmiech na twarzy. Dzięki miłośnikom i pasjonatom zabytkowych samochodów osobowych, będzie można przenieść się w lata 70. XX w. i poczuć niepowtarzalny klimat motoryzacji.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

II Targi Opieki i Zdrowia Niezależni 65+
16–17 kwietnia 2016 r., sobota, niedziela, godz. 10.00-16.00
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, hala B
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

Udział w targach i we wszystkich przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny.

Zobacz: Międzynarodowe Targi Gdańskie