Tydzień od 9 do 16 kwietnia 2016 r. będzie niezwykłą okazją na poznanie od środka działalności hospicjów, domów pomocy społecznej i przyszpitalnych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Finał kampanii odbędzie się 16 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie od godz.11.00 prezentowane będą ośrodki i ich współpraca z wolontariuszami. Akcję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Co łączy Jerzego Snakowskiego, Iwonę Guzowską i zawodników drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks? Wszyscy wspierają ideę wolontariatu opiekuńczego. W dniach od 9 do 16 kwietnia będzie można spotkać ich oraz inne znane osoby podczas drzwi otwartych w piętnastu placówkach ochrony zdrowia i pomocy społecznej w województwie pomorskim, które wspólnie organizują kampanię Pomaganie jest piękne.

Przez ponad tydzień w ramach akcji w ośrodkach tych będą się odbywać spotkania, minikoncerty, prezentacje, wspólne warsztaty terapeutyczne, a nawet grillowanie. Jej celem jest rozpowszechnianie idei wolontariatu opiekuńczego na rzecz osób starszych i chorych.
Więcej informacji wraz z programem wydarzeń na stronie Wolontariat opiekunczy

Zobacz równieżwydarzenie na Facebooku

Pomaganie jest piękne

Za: pomorskie.eu