projekt-szczyty-życia-pokonaj-rakaKRS: 0000387370

Strona internetowa: www.pokonajraka.com

e-mail: fundacja@pokonajraka.com

ul. Legionów 107 D/15,

81-472 Gdynia

Celem Fundacji jest pokazywanie osobom, które dowiadują się o chorobie nowotworowej, że raka można pokonać i wrócić do „normalnego” życia, życia pełnego pasji i marzeń.

Fundacja poprzez swoje działania pragnie: – „ocieplać” słowo rak; – pokazywać pozytywne aspekty w walce z rakiem – pokazywać, że Ci, którzy podjęli walkę z tą śmiertelną chorobą dziś inaczej cenią życie Samo podjęcie walki znacząco zwiększa szanse na ostateczne wyleczenie, a komuś kto podejmie taką walkę, bardzo trudno jest przegrać. Każda choroba ma dwa aspekty: medyczny i emocjonalny. Niekiedy dużo łatwiej jest pokonać chorobę z punktu medycznego. Nowotwór może być drogą do lepszego życia – życia wewnętrznego.

Fundacja pragnie inspirować chorych do walki o własne życie. Tak, aby ta walka stała się celem. Aby osiągnąć zamierzony cel, chory winien: – skonsultować postawioną diagnozę u różnych lekarzy – nabyć podstawową wiedzę o chorobie oraz o roli pacjenta w trakcie leczenia – a nade wszystko powinien zrozumieć, że rak nie oznacza wyroku śmierci. Fundacja wspiera tysiące chorych na raka w ich walce z chorobą poprzez: – powiększanie wspólnoty ludzi chorych na raka w ich walce z chorobą z rakiem – budowanie w nich nadziei i siły do podjęcia walki – angażowanie w działania mające przenieść chorych ze świata szpitalnej psychozy do całkowitego uniezależnienia – pokazywanie najlepszych przykładów zwycięstw nad rakiem.

; ;