PZU-Gdynia-Półmaraton-logo

PZU Półmaraton Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 18-20 marca 2016 r. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do dołączenia do grona wolontariuszy. Przygotowali dla nich zadania m.in. w biurze zawodów, w strefie mety, przy zabezpieczeniu trasy czy w centrum prasowym. Trwa rekrutacja.

Oferta udziału w wolontariacie PZU Gdynia Półmaratonu  skierowana jest zarówno do osób pełnoletnich – studentów, osób pracujących, emerytów, jak i młodzieży niepełnoletniej. Chociaż działalność wolontariacka z założenia jest bezpłatna, jednak przyłączając się do tej grupy można uzyskać  wiele korzyści. Jest to okazja do zdobycia nowych umiejętności i bezcennych doświadczeń, a  także poznania nowych ludzi i wspaniałych sportowców z całego świata. Wolontariat PZU Gdynia Półmaratonu jest również okazją do wzięcia udziału w przygotowaniach i przebiegu wielkiej, prestiżowej imprezy sportowej. Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Wolontariusze nawiązują nowe przyjaźnie i znajomości, odkrywają nowe talenty, zdobywają doświadczenie i w znakomitej atmosferze twórczo spędzają wolny czas – mówi Anna Okrój, prezes Fundacji Miasta Sportu i koordynator wolontariatu PZU Gdynia Półmaraton. – Aby zostać wolontariuszem wystarczy odrobina dobrej woli. Oczekujemy jedynie zaangażowania, odpowiedzialności i mnóstwa pozytywnej energii – dodaje. – Trudno wyobrazić sobie dziś dużą imprezę sportową bez wolontariuszy. To oni wykonują ogromną liczbę zadań i budują atmosferę wielkiego sportowego święta. Fundacja Miasta Sportu w partnerstwie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zajmuje się promocją wolontariatu sportowego i pracowniczego w Polsce –  podsumowuje.

Fundacja zorganizuje szkolenia dla wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy oraz w zakresie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wraz z nabyciem uprawnień do pracy jako służba informacyjna na imprezach sportowych.

Formularz rejestracyjny dla wolontariuszy tutaj.

; ;