20151217125356_0_logo_Kompaniaolontariuszy_nazoltym16 grudnia br. startuje kolejna edycja programu „Kompania Wolontariuszy”. Najlepsze projekty charytatywne mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz zaangażowanie pracowników-wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej. O dofinansowanie można zawalczyć zgłaszając pomysł na platformie programu.

Na zgłoszenie projektów od organizacji i instytucji organizatorzy świątecznej edycji Kompanii Wolontariuszy czekają do 31 grudnia. Każde zwycięskie przedsięwzięcie zostanie dofinansowane maksymalnie kwotą 10 tysięcy złotych i zyska wsparcie organizacyjne jednych z najbardziej zaangażowanych wolontariuszy w kraju – pracowników Kompanii Piwowarskiej.

Aby ubiegać się o wsparcie, organizacja powinna wypełnić formularz znajdujący się na stronie http://kompaniawolontariuszy.pl. Projekty mogą też zgłaszać sami pracownicy Kompanii Piwowarskiej, twórcy programu. Poparty przez wolontariusza z KP projekt przechodzi następnie weryfikację Rady Programowej. Tworzą ją doświadczeni pracownicy i wolontariusze browaru.

Kto może liczyć na pomoc? Wsparcie w ramach „Kompanii Wolontariuszy” jest spójne ze strategią zrównoważonego rozwoju KP „Postaw na Piwo”. Stąd zgłaszane projekty powinny być realizowane w ramach naszych 5 źródeł wzrostu: rozwój biznesu i społeczności, odpowiedzialne spożycie, oszczędzanie wody, czyste środowisko oraz wydajne i przyjazne uprawy. – skomentował Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej. – Zgodnie z naszym odpowiedzialnym podejściem do tematu alkoholu, projekty powinny być także skierowane do osób pełnoletnich. – dodał.

Regulamin Programu, formularz zgłoszeniowy i wszelkie szczegóły akcji znajdują się na platformie: kompaniawolontariuszy.pl.

Za: NGO