pke

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w konkursie pt. Bateria pomysłów. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych (także organizacji prowadzących szkoły). Z każdego województwa zapraszamy 10 szkół. Praca konkursowa polega na przygotowaniu przez drużynę konkursową akcji informacyjnej nt. właściwego postępowania ze zużytymi bateriami, skierowanej do rówieśników. Forma pracy jest dowolna – mogą to być np. plakaty przygotowane przez uczniów i rozwieszone w szkole, czy akademia dotycząca baterii albo filmik nakręcony telefonem i wrzucony do sieci – inwencję pozostawiamy drużynom konkursowym.

Każda szkoła, która zgłosi się do konkursu otrzyma kilka egzemplarzy (3-5) gier planszowych przygotowanych przez nas w ramach tego projektu. Gry mogą być wykorzystywane w szkole na lekcjach, w świetlicy lub przeznaczone na nagrody dla młodszych dzieci, które choć bezpośrednio nie będą brały udziału w konkursie to jednak wezmą udział w zajęciach nt. baterii przeprowadzonych przez szkołę i będą przynosić zużyte baterie w ramach zbiórki.

Spośród szkół z województwa 3 pierwsze nagradzamy – są to dla szkoły zestawy pomocy dydaktycznych, dla nauczyciela i drużyny konkursowej USB o pojemności 16 GB w kształcie baterii . 6 najlepszych szkół w skali kraju przechodzi do ogólnopolskiego finału (koszty związane z udziałem w finale – dojazd, poczęstunek –  pokrywamy w ramach projektu) i również 3 pierwsze miejsca nagradzamy – dla drużyny konkursowej jest to dwudniowa wycieczka do wybranego parku narodowego, dla szkoły nagrodą główną jest mikroskop z kamerą i wejściem USB, dla nauczyciela dysk przenośny dużej pojemności, dla uczniów mp4.

Udział szkoły w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji o projekcie: http://www.pkegliwice.pl/projektypke/bateriapomyslow.html