1374955_611142982275150_800836198_nSzanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło zaprosić na kolejne, coroczne spotkanie plenarne gdyńskich organizacji pozarządowych, które odbędzie się 22 października o godzinie 17:00 w części konferencyjnej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (rejestracja od godziny 16:15).

Forum jak co roku będzie okazją do podsumowania współpracy w mijającym roku, do kuluarowych rozmów na tematy trapiące przedstawicieli III sektora, do pochwalenia się tym, co dobre i zebrania uwag na temat tego co trzeba poprawić.

Ważnym elementem forum będą również wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych w Gdyńskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego kolejnej kadencji. Zgodnie z wypracowanym przez aktualny skład GRDPP stanowiskiem, dwunastu przedstawicieli organizacji pozarządowych wybranych w sześciu grupach tematycznych wraz z dwoma przedstawicielami Rady Miasta Gdyni oraz dwoma przedstawicielami Prezydenta, jak dotychczas stanowić będą Gdyńską Radę Działalności Pożytku Publicznego zaś sami, w składzie pozarządowym stanowić będą Gdyńską Radę Organizacji Pozarządowych. Gremia te stanowić będą ważny głos sektora i będą mieć kluczowy wpływ na kształt i jakość współpracy miasta z NGO w nadchodzących latach – dlatego nie może Was tam zabraknąć!

Plan Gdyńskiego Forum Pozarządowego:

  • Podsumowanie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymiWiceprezydent Gdyni i Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. aktywności obywatelskiej – Michał Guć.
  • Podsumowanie upływającej kadencji Gdyńskiej Rady Działalności Pożytku PublicznegoPrzewodniczący Rady – Łukasz Wyszyński.
  • Prezentacja nowej formuły działania oraz oferty Gdyńskiego Centrum Organizacji PozarządowychStowarzyszenie In gremio i Stowarzyszenie Ovum.
  • Rozmowy w sześciu grupach tematycznych – problemy, uwagi, propozycje rozwiązań kwestii systemowych związanych ze współpracą miasta z organizacjami pozarządowymi.
  • Wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych do GRDPP oraz GROP.