56cc5a20ecf381_58589020

Świetna inicjatywa drużyny Asseco Gdynia. Najbliższy sezon koszykarski 2016/2017 dedykują małym podopiecznym gdyńskiego hospicjum dziecięcego „Bursztynowa Przystań”. Z każdego sprzedanego biletu na mecz drużyna przekaże 5 zł, a z karnetu 80 zł na rzecz podopiecznych gdyńskiego hospicjum.

Zawodnicy i zarząd chcą w ten sposób zachęcić do zaangażowania w pomoc najbardziej potrzebującym oraz pokazać ogromną rolę społecznej odpowiedzialności biznesu – tak istotnej w dzisiejszym świecie – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Kampania promująca akcję „Gramy Pomagamy” poza wymiarem finansowym służyć będzie także budowaniu świadomości i współodpowiedzialności społecznej.

Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca to organizacja pożytku publicznego, która utrzymuje się m.in. dzięki wsparciu finansowemu mieszkańców, lokalnych firm i samorządu. Od 30 lat dzięki pełnej poświęcenia pracy lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, psychologów oraz wolontariuszy różnych profesji, hospicjum niesie pomoc i otacza opieką chorych i ich rodziny w najtrudniejszych chwilach. W hospicjach stacjonarnych dla dzieci i dorosłych oraz domowych dla dzieci i dorosłych pod opieką przebywa obecnie 200 pacjentów.

Za: Gdynia.pl