Konkurs na gdyński chleb, kulinarne warsztaty dla dzieci czy kulinarna gra miejska to zapowiedź niezapomnianych doznań smakowych i dobrej zabawy dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. Gdynia zaprasza, już po raz 8., na weekend kulinarny, który rozpocznie się w piątek, 2 września 2016 r. i potrwa do 3 dni. W sobotę, 3 września kucharze będą serwować dania z morza i lasu, a w niedzielę, 4 września – z czekolady.

W sobotę, 3 września odbędzie pokaz gotowania na żywo z udziałem uczestników programu Master Chef – Diany Volokhovej oraz Mariusza Szweda. Kolejną atrakcją będzie kulinarna zabawa, w której udział wezmą szefowie kuchni z Fundacji Klub Szefów Kuchni – Patryk Dziamski, Grzegorz Labuda, Iwona Niemczewska, Dariusz Struciński wraz z publicznością. Zostanie też wybierany laureat konkursu na gdyński chleb. W jednej z gdyńskich restauracji odbędą się zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Kulinarnej na Szlaku Kulinarnym.  A dla osób żądnych przygód przygotowano kulinarną grę miejską.

W niedzielę, 4 września królować będzie czekolada. Stoiska będą miały cukiernie, lodziarnie i lokale gastronomiczne, które będą serwować czekoladowe pyszności. Dla dzieci odbędą się warsztaty z robienia domowej czekolady.

Od piątku do niedzieli w określonych godzinach będą happy hours, podczas których w blisko 20 restauracjach na szlaku kulinarnym przygotowane zostanie specjalne menu degustacyjne.

Lista restauracji biorących udział w happy hours: Aleja 40, Bliżej, Chwila Moment, Coco Club & Restaurant, Da Vinci, Kandelabry, Kanapki Świata, Mała Ukraina,  Numa Numa, Piqniq, Polska melodia, Serio, Tako, Tawerna, The Klops, Tom,s diner, Trio, Vertigo, Zielony rower

Weekend kulinarny

  • 2-4 września 2016 r., patek-niedziela
  • olac Grunwaldzki
  • Gdynia

Zobacz: Kulinarna Gdynia

Weekend kulinarny_plakat

Za: pomorskie.eu