logo

 

 

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w experymentalnym biurze śledczym czekają aktywności pod tytułem Z archiwum EXP.

Kiedy: 30.04-3.05.2016 (sobota-wtorek), godz. 10:00-19:00
Gdzie: Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
Wstęp: wszystkie aktywności w cenie wejścia na wystawę*

*bilety on-line dostępne na tydzień przed wydarzeniem na stronie www.bilety.experyment.gdynia.pl 

Z myślą o wszystkich amatorach nauki, tych małych i dużych, EXPERYMENT otwiera swe laboratoria również w poniedziałek 02.05, tak by zabawa w detektywów trwała do 3 maja bez przerwy! Licencję detektywa będzie można zdobyć w trakcie specjalnych warsztatów, prowadzonych przez cały długi weekend.

Gdyńskie centrum zaprasza wszystkich, niezależnie od wieku, do wcielenia się w rolę detektywa. Będzie można przekonać się jak działa laboratorium kryminalistyczne, z jakich metod wykrywania sprawców korzystają technicy, jakich narzędzi użyć i z jakich dziedzin nauki czerpać wiedzę? Tego i wielu innych ciekawostek badawczych dowiedzą się podczas detektywistycznej majówki agenci EXPwywiadu.

W archiwum EXP kryją się niezbadane tajemnice. Jak dojść do prawdy? Wystarczy poznać odpowiednie metody, narzędzia i dowiedzieć się z której dziedziny nauki skorzystać by rozszyfrować zagadkę.

Dla wszystkich spragnionych sensacji i mających smykałkę do rozwiązywania zagadek EXPERYMENT przygotował szereg wyzwań dostępnych w godzinach 11:00-17:00.

  • Gra na wystawie: ZNAJDŹ SZPIEGA (już od 30.04-03.05.)
  • Warsztaty LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNE – DETEKTYW (od 01-03.05.)
  • Warsztaty LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNE – SZPIEG (od 01-03.05.)

Pełen program dostępny tu:  www.bit.ly/1S7LTVq

Za: PPNT

; ;