Poszukiwani zarówno niepełnosprawni uczestnicy jak i ochotnicy, którzy zajmą się indywidualnym wsparciem osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz niewidomych/słabo widzących.  Szukamy pełnoletnich osób, które poświęciłyby swój czas na rzecz pomocy innym potrzebującym wsparcia w codziennym życiu.

 

Skorzystaj ze wsparcia Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej

Jesteś osobą niewidomą lub niepełnosprawną ruchowo, masz minimum 18 lat i mieszkasz w Gdyni? Chcesz prowadzić samodzielne i aktywne życie i spędzić czas w ciekawy sposób? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnego, bezpłatnego wsparcia Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej.

W ramach projektu będziesz regularnie spotykać się z wolontariuszem, który wesprze Cię przy realizacji zaproponowanych przez Ciebie aktywności takich jak:

– wspólny rozwój zainteresowań,

– poznanie Trójmiasta, wizyta w ciekawych miejscach takich jak muzea, teatry, kina,

– dotrzymanie towarzystwa np. podczas wspólnego spaceru lub w domu,

– sprostanie codziennym obowiązkom takim jak sprawy urzędowe, wizyta u lekarza, zrobienie drobnych zakupów, porządkowanie dokumentów,

– dotarcie na spotkania ze znajomymi, do pracy, szkoły, na kurs, wolontariat,

-inne czynności niezbędne w codziennym funkcjonowaniu wynikające z Twoich indywidualnych potrzeb.

Spotkania będą odbywać się średnio raz w tygodniu w dogodnym dla Was terminie.

Ze wsparcia wolontariusza mogą skorzystać pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi lub/i niewidome/słabowidzące posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarowym lub znacznym oraz zameldowanie w Gdyni.

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja, zapoznaj się ze szczegółowym Regulaminem wykonywania świadczeń wolontariackich dostępnym na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl  i zgłoś się do nas telefonicznie (0 58) 620 24 80 lub mailowo wolontariuszON@cwm.org.pl do 23 maja 2019 r. Wówczas umówimy się na indywidualne spotkanie.   

; ;