W związku z tegoroczną edycją Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (European Week of Regions and Cities 2018), która odbędzie się w dn. 8-11 października w Brukseli, Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi Za silną unijną polityką spójności po 2020 r.”

Województwo Pomorskie uczestniczy w konsorcjum regionów i miast „Europe of Opportunities”  z Włoch (regiony Veneto, Lacjum, Marche, Lombardia i Friuli-Wenecja Julijska), Serbii (region Wojwodina), Polski (województwo kujawsko-pomorskie), Grecji (region Attyka), Austrii (region Karyntia) oraz Norwegii (region Nordland), które organizuje 9 października br. w Brukseli debatę pt. „Addressing the challenges of the 21st century through innovative measures”. Przedstawione zostaną dobre przykłady z zakresu projektów wspierających innowacyjne rozwiązania dla rozwoju regionów i miast w obszarze gospodarki cyrkulacyjnej oraz nowych technologii.

Szczegółowe informacje nt. EUWRC 2018 dostępne są na stronie https://europa.eu/regions-and-cities/home_en

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” jak co roku oferuje pomoc w organizacji udziału w tym wydarzeniu.

Zaproszenie EWRC 2018

Program ramowy EWRC 2018

; ;