„Autyzm? – Zdarza się ;-). Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie w Gdyni”.

            Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Specjalnych nr 17, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gdyni i okolic do wzięcia udziału w imprezie popularyzującej wiedzę na temat autyzmu, organizowanej w dniu 7 kwietnia 2018r. w centrum Gdyni.

  1. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony przez ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób z autyzmem i ich rodzin.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 1200 „Niebieskim Marszem dla Autyzmu” – od Urzędu Miasta Gdyni, ulicą Świętojańską do budynku Gdynia InfoBox, gdzie odbędą się zaplanowane na ten dzień działania popularyzujące wiedzę o autyzmie.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie aktor i artysta kabaretowy: Szymon JACHIMEK.

W trakcie imprezy będzie można uzyskać merytoryczne informacje w punktach konsultacyjnych placówek na co dzień wspomagających rozwój osób z autyzmem. Każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać ze specjalistami: nauczycielami, terapeutami, psychologami oraz rodzicami osób z autyzmem. Planujemy również zorganizować warsztaty              i zajęcia plastyczne dla dzieci. Równolegle odbywać się będzie część artystyczna, do udziału           w której zaproszone zostały m.in.: zespoły, grupy wokalne i taneczne ze szkół i przedszkoli. Przewidziano również dodatkowe atrakcje, takie jak prezentacja wozu strażackiego, motocykli           i samochodów rajdowych, konkursy, poczęstunek i szereg niespodzianek dla uczestników wydarzenia. W godzinach wieczornych odbędzie się koncert Moniki Kitel – uczestniczki programu „The Voice of Poland”, a budynek Gdynia InfoBox rozbłyśnie na niebiesko w geście solidarności  z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE! 😉

Dyrektor Zespoły Szkół Specjalnych nr 17                                           Przewodnicząca Rady Rodziców

Krystyna Zdunek                                                                                             Urszula Kubicka-Formela

Materiały do pobrania:

Materiały dla szkół

Program wydarzenia

Hasła Autyzm

; ;