KOMUNIKAT MEDIALNY

XIX ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018

 

Gdynia, 28.06.2018 r.

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań na 11 różnych boiskach – w dniu 25 VI 2018 r. zakończyliśmy 19 edycję turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP 18′, który odbył się pod Patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

W aktualnie zakończonej letniej odsłonie naszego Projektu zwycięskimi drużynami okazały się Bałtyk Koszalin (under 11) oraz Arkonia Szczecin (under 9). Poza pełnymi emocji rozgrywkami – młodzi zawodnicy uczestniczyli między innymi w koncercie Otwarcia Lata CUDAWIANKI 2018, czy zorganizowanych dla nich zajęciach marynistycznych. Dodatkowo ponad 900 piłkarzy z różnych miast i krajów, zwiedzało główne atrakcje turystyczne Gdyni, takie jak Okręt ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Ponadto w pierwszym dniu zawodów, od razu po Ceremonii Otwarcia, wspólnie mieli okazję dopingować w Fun Zonie polską reprezentację w meczu z Kolumbią w ramach Mistrzostw Świata FIFA w Rosji.

Cały tegoroczny Projekt odbywał się aż przez 7 dni, bowiem dłuższe niż standardowe 4-dniowe pobyty zarezerwowali sobie goście z ARKA Gdynia United Kingdom Ltd, HAIKOU z Chin oraz WAKATAKE z Japonii, wypełniając swój czas dodatkowymi treningami pod okiem trenerów SI „ARKA” Gdynia oraz bardzo aktywnym zwiedzaniem Trójmiasta.

Trenerzy drużyn uczestniczących w Projekcie też mieli swój czas na doskonalenie zawodowe podczas III edycji organizowanej przez nasze Stowarzyszenie konferencji metodycznej, pn. ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS. W sobotę 23 czerwca 2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości a także na Stadionie Miejskim głównymi prelegentami były autorytety brytyjskiej myśli szkoleniowej, tzn. Colin Reid – trener edukator Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej oraz Chris Mc Ginn – wykładowca klinik trenerskich FC „REAL” Madryt. Przewodnim tematem tegorocznego kongresu było „Kształtowanie decyzyjności – innowacyjne metody treningowe w grupach młodzieżowych i juniorskich”. Koordynacją Kongresu zajmował się bardzo zaangażowany w jego realizację Ksawery Sowiński – Psychosportica.

Sam turniej piłkarski, którego była to już XIX edycja a w którym to dotychczas zagrało aż 219 klubów pokazuje, jak istotną kartę w historii klubu ARKA Gdynia zapisuje ten Projekt. W latach 2000 – 2018 zagrało w nim bowiem aż 16000 młodych piłkarzy z 12 różnych krajów świata. Cały turniej pokazał że piłka nożna to coś więcej niż sport, a przyszli piłkarze okazywali się bardzo przyjacielscy i pomocni, wobec swoich rówieśników z innych państw, pokazując tym samym, że bariery językowe nie stanowią dla dzieci problemu.

 

NAJLEPSZA ÓSEMKA W KAŻDEJ KATEGORII:
U 11 – rocznik 2007
1. BAŁTYK Koszalin – MISTRZ AGSC 2018
2. ARKA Gdynia SI
3. RADUNIA Stężyca
4. WIDZEW Łódź
5. Calisia Kalisz
6. FC BALTIKA Kaliningrad – Rosja
7. AS Pomorze Sopot
8. Warta Gorzów Wlkp.

 

U 09 – rocznik 2009:
1. ARKONIA Szczecin – MISTRZ AGSC 2018
2. BE A STAR Warszawa
3. FC MAMONOVO – Rosja
4. Constract Lubawa
5. Champion Warszawa
6. Jaguar Gdańsk
7. Wakatake Japan – Japonia
8. Radunia Stężyca

Podziękowania składamy w pierwszej kolejności także wszystkim życzliwym osobom i ogromnie zaangażowanym Wolontariuszom, w tym rodzicom dzieci Arki Gdynia z roczników 2007 oraz 2009, którzy w głównej mierze spowodowali, że dzieci z łotewskiego klubu FK LIEPAJA, czyli miasta siostrzanego Gdyni, w ogóle do nas mogły przyjechać, zaś chłopcy z Japonii mogli doświadczyć polskiej gościnności podczas kończącego Projekt pikniku.

Wielkie podziękowania dla pracowników Referatów Promocji i Komunikacji z Mediami oraz Referatu ds. Współpracy z Zagranicą UM Gdyni oraz Dyrekcji i załogi Gdyńskiego Centrum Sportu, którzy nie tylko pomagali przy przygotowaniu tej bardzo wymagającej imprezy ale także w jej przeprowadzeniu.

Wielkie dzięki także dla Szymona Sitka z Poznania oraz Szymona Muszyńskiego z GRAFIK STUDIO w Gdyni za profesjonalną pracę i pomoc we wszystkich bez wyjątku sprawach marketingowych.

Nie może zabraknąć ukłonów w stronę niezawodnego o każdej porze dnia i nocy Michała Krzeszewskiego z AMB 24, który dosłownie na głowie stawał aby w sposób niezakłócony przeprowadzić obiecaną kibicom transmisję w naszej Fun Zonie AGSC 2018.

Kwieciste słowa podziękowań kierujemy do Dyrekcji, pracowników i wszystkich zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, za udział w organizacji Fun Zone’y oraz przepięknie przygotowaną i przeprowadzoną Ceremonię Otwarcia turnieju.

Nie zapominamy także o Panu Sławomirze Pyrzyńskim z Concept4 Soccer oraz Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni, za życzliwość oraz znaczące wsparcie organizacji Projektu.

 

Osobno dedykowane, specjalne podziękowania oraz zasłużone gratulacje składamy:
AGACIE SZPARAGOWSKIEJ oraz JAKUBOWI KOWALCZYKOWI
– ogromny szacunek za profesjonalizm i całkowite oddanie się sprawie organizacji tego Projektu!

 

FANPAGE TURNIEJU:

https://www.facebook.com/ARKA-Gdynia-CUP-2018-XIX-Mi%C4%99dzynarodowy-Turniej-dla-Dzieci-i-M%C5%82odzie%C5%BCy-190825234645249/

www.arkagdyniacup.pl

 

Partnerem Strategicznym Projektu jest miasto Gdynia.

 

Partnerem Głównym jest OPEC Gdynia.

Projekt wspomagają także:

– Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni,

– Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,

– Pomorski Związek Piłki Nożnej,

– Narodowe Muzeum Morskie,

– NO10,

– ADIDAS,

– AMB 24,

– PSYSCHOSPORTICA,

– RESTAURACJA ON OFF,

– Wytwórnia Lodów Prawdziwych U LODZIARZY,

– NESCAFE – AUTOMATY,

– FOOTGOLF

– sklep z oficjalnymi pamiątkami I LOVE GDYNIA.

 

 AGSC 2018 PLAKAT

PLAN AGSC 2018

 

Tomasz Bobryk

DYREKTOR PROJEKTU

; ;