Szanowni Państwo,

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką szkolenia pt. Księgowość fundacji i stowarzyszeń – metoda uproszczona postanowiliśmy utworzyć dla Państwa dodatkowy termin, tak aby każda z organizacji miała możliwość skorzystania z wiedzy Pani Edyty Urbańskiej.

Drugie szkolenie planowane jest 7 lutego 2018r. o godz. 9:30-12:00

Na to szkolenie nie przyjmujemy już zapisów!!!

 

Zakres szkolenia:

  1. Które organizacje mogą prowadzić rachunkowość w wersji uproszczonej
  2. Podstawowe akta prawne dotyczące funkcjonowania organizacji – omówienie podstawowych dokumentów (ustaw), których znajomość jest niezbędna prowadząc rachunkowość w ngo.
  3. Działalność nieodpłatna, odpłatna oraz działalność gospodarcza organizacji pozarządowych .
  4. Sprawozdawczość finansowa – omówienie wraz z przykładami sprawozdań finansowych. Kiedy i w jaki sposób sporządzić sprawozdanie finansowe, merytoryczne i projektowe. O czym należy pamiętać sporządzając sprawozdanie finansowe za 2017 r.
  5. Kalendarium – co i do kiedy należy złożyć.
  6. Pytania od uczestników kursu.

Szkolenie prowadzić będzie Pani Edyta Urbańska

Magister , absolwent studiów podyplomowych Finanse i rachunkowość, posiadający certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wieloletnie doświadczenie w księgowości, w tym od ponad 10 lat związana z sektorem pozarządowym. Księgowy w fundacjach i stowarzyszeniach. Doradca organizacji pozarządowych w sprawach finansowo-księgowych, a przede wszystkim osoba odpowiedzialna za rozliczanie wydatków, kontrolę budżetów i kwalifikowalności kosztów oraz sporządzanie sprawozdań finansowych dotyczących realizowanych projektów.

Miejsce: Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27-31, tel:58/621-80-98

 

; ;