Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszym z serii 4 szkoleń dedykowanych pomorskim organizacjom pozarządowym, które planujemy w ramach naszego projektu ENGAGE! [1] realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 WRZEŚNIA 2021 w Gdańsku Wrzeszczu, w godzinach 9.00-15.00. Planujemy je w formacie LIVE.

* Wspólnie porozmawiamy o Waszych planach na rozpoczęcie i rozwijanie współpracy międzynarodowej;
* odpowiemy na pytanie „Jak zacząć”;
* podpowiemy, gdzie szukać partnerów;
* wskażemy możliwe źródła finansowania dla Waszych pomysłów;
* na konkretnych przykładach podpowiemy jakie działania możliwe są w ramach dostępnych środków finansowych;
* opowiemy o rozpoczynających się naborach na nowe projekty w programach Interreg Południowy Bałtyk, Interreg Region Morza Bałtyckiego, granty Instytutu Szwedzkiego, EEA czy Erasmus+.

Zapisz się już dziś i dołącz do nas! Rejestracja do 26.09.2021 pod tym linkiem: https://forms.gle/RSFYFoDjCynptFyY8 [2], liczba miejsc jest ograniczona.

BISER oraz Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk – czyli polscy partnerzy projektu ENGAGE rozpoczynają też działanie BIURA PORAD WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ. Zachęcamy organizacje 3 sektora do zgłaszania się do nas już od września 2021 po konkretne wskazówki dotyczące Waszych planów rozwoju międzynarodowego organizacji.
Przygotujemy też dla Was już wkrótce materiały informacyjne, które – mamy nadzieję – pomogą Wam uporządkować Wasza wiedze nt. współpracy bałtyckiej, grantów EOG, Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, Celów Zrównoważonego Rozwoju i unijnej polityki Zielonego Ładu, czyli wszystkich dokumentów i polityk niezbędnych do rywalizowania działań międzynarodowych w Regionie Morza Bałtyckiego.

Nasze spotkanie 28.09.2021 to tylko pierwszy krok!

dr Magda Leszczyna-Rzucidło

Prezes Zarządu/ President of the Board

Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych BISER

Baltic Institute for Regional Affairs BISER