Decyzją rządu od soboty, 24 października, wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia związane z walką z koronawirusem w kraju. Duża zmiana czeka system szkolnictwa. Uczniowie klas od IV do VIII szkoły podstawowej przejdą na nauczanie zdalne. Usługi stacjonarne na najbliższe dwa tygodnie wstrzyma z kolei gastronomia.

Nowe obostrzenia ogłoszone zostały w piątek, 23 października, podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Niedzielskiego, ministra zdrowia. Decyzje, które poznaliśmy, zapadły podczas czwartkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

CAŁA POLSKA W STREFIE CZERWONEJ

W myśl nowych zasad od poniedziałku, 24 października, wszystkie polskie powiaty zostaną objętą strefą czerwoną COVID-19. Oznacza to wprowadzenie w całym kraju obostrzeń charakterystycznych dla tej strefy, a także kilku nowych zasad. Te ostatnie obowiązywać będą również dla miejsc, które wcześniej były już liczone jako czerwone powiaty. Wśród nich znajduje się m.in. Gdynia.

Poniżej przedstawiamy Państwu nowe zasady bezpieczeństwa, a wśród nich  zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Stąd prosimy wszystkie organizacje pozarządowe, które regularnie spotykają się w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych o przestrzeganie powyższych obostrzeń.

Wszystkie osoby powyżej 70 roku życia prosimy o pozostanie w domach!!!

 

 

Za: Gdynia.pl