W poniedziałkowy wieczór odbyła się uroczysta gala 23. edycji konkursu „Gdynia bez barier”. Okolicznościowe medale i grafiki na scenie Teatru Muzycznego wręczyli: wiceprezydent Michał Guć oraz Beata Wachowiak-Zwara, Anna Dobkowska i Marta Czachor, czyli Wydział Dostępności Urzędu Miasta Gdyni. Podczas gali nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i musicalowych hitów w wykonaniu gdyńskich aktorów.

Gdynia od kilkunastu lat konsekwentnie realizuje politykę społeczną mającą na celu pełne i aktywne uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu miasta. Niezwykle ważną inicjatywą jest też cykliczny konkurs „Gdynia bez barier”, którego celem jest wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami.

23. gala konkursu „Gdynia bez barier” odbyła się w poniedziałek, 22 maja. Zaproszeni goście i laureaci spotkali się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej. Podczas uroczystości wręczono również Nagrodę im. Piotra Pawłowskiego.

Tegoroczni laureaci odebrali medale, kwiaty i specjalnie przygotowane na tę okoliczność grafiki autorstwa Magdy Benedy.

Wydarzenie uświetnili gdyńscy aktorzy, którzy wykonali utwory ze znanych musicali. Ze sceny wybrzmiały hity m.in. z „Hairspray” i filmów Walta Disneya.

Czytaj dalej