Jeszcze dziś zacznie działać specjalna, całodobowa infolinia dla obywateli Ukrainy. Dzwoniąc pod nr tel. + 48 723 236 666, uchodźcy z pogrążonego w wojnie kraju zdobędą najważniejsze informacje na temat noclegu i wsparcia, które czeka na nich w Gdyni.

Miasto Gdynia jeszcze dziś, 25 lutego o godzinie 18:00 uruchomi całodobową, obsługiwaną w języku ukraińskim infolinię pod numerem (+48) 723 236 666. To rozwiązanie wyjaśni Ukraińcom szukającym bezpiecznego schronienia w Gdyni wszystkie procedury i wskaże dostępne formy pomocy.

Infolinia z założenia będzie przeznaczona dla osób poszukujących wsparcia w postaci noclegu, posiłku, pomocy psychologicznej lub objaśnienia procedur.

Stacjonarne centrum recepcyjne dla przyjezdnych, w uzgodnieniu z pomorskimi samorządami oraz Wojewodą Pomorskim, powstaje natomiast w Gdańsku.

Chcesz pomóc?

Gdynian, którzy chcą zgłosić swoją gotowość do pomocy, prosimy o zgłoszenia mailowe na adres ukraina@gdyniapozarzadowa.pl.

W treści maila prosimy o wskazanie rodzaju oferowanego wsparcia (przedmioty, usługi, gotowość do zaoferowania schronienia), dane kontaktowe (najlepiej zarówno telefon, jak i email) oraz dane personalne.

Jednocześnie przypominamy o możliwości pomocy poprzez zbiórkę (TUTAJ) oraz zgłaszania chęci pomocy przez formularz (TUTAJ dla wolontariatu oraz TUTAJ dla tymczasowych noclegów). Inicjatywy te prowadzone są przez Fundację Nasz Wybór (prowadzącą „Ukraiński Dom”), która zajmuje się koordynacją wsparcia w skali całego kraju.

 

Za: Gdynia.pl