Możesz pomóc wypracować pomysły na nowe działania, dzięki którym mieszkańcy i mieszkanki Gdyni będą mogli skuteczniej przyczyniać się do łagodzenia zmian klimatu. Do 20 grudnia trwa nabór do narady społecznej w ramach Gdyńskiego Dialogu o Klimacie. Przed uczestnikami trzy spotkania warsztatowe z ekspertami, w tym miejskimi urzędnikami.

Potrzebujemy interdyscyplinarnego spojrzenia

Narada społeczna to cykl trzech spotkań online, których celem będzie opracowanie rekomendacji i pomysłów w zakresie włączania mieszkańców, instytucji i organizacji w działania przyczyniające się do łagodzenia zmiany klimatu.

– Ochrona klimatu i środowiska to ważny aspekt naszych działań. To wyzwanie, które musimy podjąć wszyscy, na poziomie lokalnym, żeby zmiany przebiegały możliwie najkorzystniej dla nas i dla przyszłych pokoleń. Chcemy wiedzieć, co jeszcze możemy zrobić więcej lub lepiej – nie tylko jako samorząd, ale jako mieszkańcy. Zapraszamy do Gdyńskiego Dialogu o Klimacie gdynian, ekspertów, instytucje i organizacje, bo potrzebujemy interdyscyplinarnego spojrzenia – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Czytaj dalej