Rozpoczynamy jubileuszową 10. edycję Kampanii Społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, dotyczącą profilaktyki raka jądra. Organizatorem i inicjatorem akcji jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei” (www.mostnadziei.pl ). Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni przekazanych przez Gdyńskie Centrum Zdrowia, a Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i właśnie w tym miesiącu, dzięki inicjatywie Fundacji, mieszkańcy Gdyni jak i Trójmiasta, będą mogli skorzystać z licznych, różnorodnych działań promujących profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne.

Przypomnijmy, że dzięki regularnemu samobadaniu, możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra, który we wczesnym stadium jest wyleczalny niemal w 100 %. Dlatego to właśnie profilaktyka w chorobach nowotworowych jest kluczowa, a skutecznym sposobem na propagowanie tej wiedzy jest Kampania Społeczna ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, której działania są znane już w całym kraju.

Listopadowa Kampania jest zwieńczeniem całorocznych, długofalowych działań Fundacji, m.in. prelekcji w szkołach, spotkań w firmach, przedsiębiorstwach, akcji informacyjnych w różnorodnych grupach środowiskowych, a także prowadzenia platformy www.odwazni.com (zawierającej np. bazę lekarzy specjalistów, fachową wiedzę medyczną i wskazówki dotyczące samobadania).

Dziesiąta, jubileuszowa Kampania ODWAŻNI WYGRYWAJĄ to szereg wydarzeń dla mieszkańców Trójmiasta, w których udział jest bezpłatny.

Harmonogram wydarzeń listopadowych:

  • XI – Konferencja prasowa w której udział weźmie: Pani Małgorzata Marmajewska, Pan Philip Abraham – Szef restauracji Petit Paris w Sopocie, pomysłodawca i koordynator charytatywnej kolacji ,,Serce do Garów’’. Podczas konferencji będzie z nami również reprezentant klubu futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia ,
  • XI – event w CH Riviera w Gdyni zorganizowany wraz ze studentami medycyny, w towarzystwie zawodników z Seahawks Gdynia(gdzie odbędą się m.in. badania pomiaru ciśnienia, cukru, nauka samobadania jąder na fantomach, rozdawanie materiałów edukacyjnych),
  • XI – Charytatywna Kolacja Szefów Kuchni ‘’Serce do Garów’’,
  • XI – trening z żołnierzami elitarnej Jednostki Wojskowej FORMOZA na plaży w Babich Dołach,
  • XI – ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski – rugbistami z ARKI GDYNIA na Narodowym Stadionie Rugby,
  • XI – sparring z dziewięciokrotnym Mistrzem Polski, drużyną koszykarzy ARKI GDYNIA,
  • ponad dwadzieścia gdyńskich lokali gastronomicznych, w których można będzie spróbować „odważnych” dań i napojów, a 10 proc. z ich sprzedaży zostanie przekazanych na kontynuację działań edukacyjnych dla młodzieży prowadzonych przez Fundację.

 

Przebieg Kampanii i kolejne niespodzianki na bieżąco publikowane są na stronie www.odwazni.com oraz profilu https://www.facebook.com/OdwazniWygrywaja/.

 

Szczegółowych informacji udzielają:  
Małgorzata Marmajewska

Prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”

+48 601 508 525

fundacja@mostnadziei.pl

Beata Komorek

Howinnga PR

+48 667 996 084

beata@howinnga.pl