Fundacja Zaczytani.org otworzy 100 społecznych zaczytanych bibliotek.

W czerwcu 2019 r można wziąć udział w badaniu beneficjentów i zgłosić chęć utworzenia biblioteki w Państwa placówce/instytucji. Czytelnik zaczytanej bibliotek nie musi wypożyczać książek może zabrać je ze sobą do domu.

Zgłoś swoje potrzeby czytelnicze wysyłając mail do: j.niezgoda@zaczytani.org

Jeśli zgłoszą się Państwo i zostaną zakwalifikowani do naszego programu obejmiemy Waszą placówkę/instytucję stałą opieką – będziemy uzupełniać biblioteką w miarę potrzeb.

Prosimy o kontakt jak tylko książek zacznie brakować.

Książki będzie można  odebrać w naszym magazynie w Gdyni do połowy lipca.

O Fundacji Zaczytani.org:

Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych, w hospicjach, domach dziecka, świetlicach wiejskich, środowiskowych i placówkach dziennego pobytu. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

Zaczytani.org w liczbach:

  • 1 170 152 zebranych książek
  • 884 zaczytanych bibliotek
  • 2131 punktów zbiórek w całej Polsce
  • 47 zaczytanych ławek
  • 205 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii
  • 352 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami, 22 godziny bajkoterapii w każdym tygodniu