od Wesela od Wesela

wg Wesela Stanisława Wyspiańskiego

Reżyseria: Ewa Ignaczak

Obsada: Ida Bocian, Marta Jaszewska, Małgorzata Polakowska, Jakub Mielewczyk, Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski

29 października 2018 godz. 10:00

Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na Polski Język Migowy skierowany do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

 

Napisany przeszło sto lat temu przez Wyspiańskiego dramat wciąż zadaje nam, Polakom te same niewygodne pytania. Czy Poeta i Dziennikarz wreszcie będą umieli na nie odpowiedzieć? Czy podejmą się powierzonej im przez Duchy misji? A może ponownie skażą nas na kolejne stulecie podrygiwania w takt chocholego tańca?
Esencjonalna adaptacja „Wesela” autorstwa Ewy Ignaczak, jak w soczewce skupia naszą uwagę na zadaniach, które społeczeństwo stawia przed intelektualistami i artystami. Na tym, by porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet. Ale czy to wystarczy by uwolnić się spod dyktatu Chochoła?

*****************************************************************
Przedstawienie w ramach projektu „Teatrosfera bez barier” realizowanego we współpracy z Fundacją Kultura bez Barier. Projekt jest realizacją podstawowej dewizy Fundacji o zapewnieniu ciągłej oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami. Udostępnienie spektakli teatralnych z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących, a także napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy pozwala na uczestnictwo w kulturze osobom z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych, napisy dla niesłyszących, tłumaczenie na Polski Język Migowy, pętla indukcyjna.

Udogodnienia do spektakli zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/496433474168308/

 

Bilety: 30 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna