Mamo, a czy ty umiałabyś mnie uratować ? 

Zapewne dziecko nie zada takiego pytania swojej mamie (choć może być różnie). Dlatego warto zadać je sobie samej. Kobiety marynarzy z reguły pół życia spędzają same, same z dziećmi. I tu to pytanie jest jeszcze bardziej zasadne.

– jesteś sama w domu z dzieckiem 24h/7dni w tygodniu ?
– umiałabyś udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku bez żadnego wsparcia ?
– czy jesteś dobrze przygotowana na trudne sytuacje ?
– jak pomóc aby nie zaszkodzić

Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy zorganizowany specjalnie dla marynarskich mam albo przyszłych mam. Marynarze takie kursy przechodzą obowiązkowo. My też musimy być przegotowane na każdą, nawet tę trudną sytuację.

Dzięki stowarzyszeniu Krew Aktywni możemy was zaprosić do bycia w swoim gronie, dzielenia się swoimi obawami i do uczestnictwa w kursie.

Jeżeli nie wiesz:

– jak się zachować gdy coś przydarzy się twojemu dziecku?

– jak reagować na skaleczenia, zadławienia i zatrucia u dzieci?

– jak skutecznie wykonać resuscytację?

– czy klepać niemowlę po plecach, gdy się zadławi?

to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!
Ten kurs jest dla wszystkich mam, niezleżenie od wieku dziecka. Oczywiście dla przyszłych mam również:-)

Udzielanie pomocy własnemu dziecku to coś, czego każda z nas chciałaby uniknąć, a sama myśl o tym, że coś się może naszemu potomstwu stać działa na nas paraliżująco. Wiadomo, że wypadki się zdarzają, ale każda z nas myśli, że naszego dziecka to nie spotka. Jeśli jednak zdarzy się coś złego to zaczynamy panikować, zwłaszcza wtedy gdy nasz mąż/ partner jest na morzu a my jesteśmy na standbayu 24h.

Zdobyta na kursie wiedza na pewno wzmocni twoją pewność siebie. Pomoże Ci zachować zimną krew i podjąć odpowiednie działania w nagłych przypadkach.
SZCZEGÓŁY
http://rodzinamarynarza.pl/projects-archive/kurspomoc/