Związek Ludności Niemieckiej

ma zaszczyt zaprosić

na spotkanie autorskie z Andrzejem Soysalem

autorem powieści „Wilhelm Gustloff- zagłada przyszła z głębin”.

Spotkanie odbędzie się 5 marca 2018r. o godz. 16:00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Kilka słów  o autorze:

kpt-soysal-a

Autor prezentuje drugie, poszerzone wydanie bestselerowej książki „Wilhelm Gustloff-Zagłada przyszła z głębin”-cieszącej się dużym powodzeniem wśród czytelników. Ukazuje w niej przebig największej katastrofy morskiej w dziejach światowej żeglugi, w której zginęło ponad 10 tysięcy pasażerów.

Była to morska apokalipsa, ukazująca najgorsze strony działań wojennych. Bohaterka książki, piękna polska dziewczyna przymusowo wcielona do pomocniczej służby Kriegsmarine, swoim wizerunkiem rozkochała polskiego partyzanta jak również zestrzelonego pilota amerykańskiego bombowca B-17, który 9.X.1943r. brał udział w nalocie na port w Gdyni.

Autor jest urodzonym warszawiakiem, który przeżył traumę życia w okupowanej przez Niemców stolicy. W swoich książkach marynistycznych, których wydał już 8 tytułów, treść wojny na morzu i okupacji stolicy, jest dramatycznie ukazana. Autor pływając na statkach PLO, również na słynnym liniowcu pasażerskim – Batorym, spotykał wielu prominentnych i ciekawych ludzi, których życie i ich niezwykłe dokonania, były treścią kilku marynistycznych powieści. U schyłku morskiej kariery dowodził wielkimi promami pasażerskimi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, zawijając do wielu portów w basenie Morza Bałtyckiego, jak i u włoskich armatorów na Morzu Śródziemnym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!