dommarzen_fundKRS 0000472348

strona internetowa: dommarzen.org.pl

e-mail: biuro@dommarzen.org.pl

ul. Lipowa 19

81-572 Gdynia


Gdyńska Fundacja „ Dom Marzeń” jako kontynuatorka stowarzyszenia  pod tą samą nazwą działa wśród społeczności Gdynian od 2005 r.

Organizacja zrzesza rodziców i opiekunów  osób z niepełnosprawnością intelektualną starając się swoimi działaniami  przygotowywać osoby niepełnosprawne oraz ich rodziców do podjęcia wyzwań samodzielności.

Fundacja „ Dom Marzeń” działa na rzecz wyrównania szans osób niepełnosprawnych intelektualnie, prowadząc je ku aktywnemu  uczestnictwu w życiu społecznym. Działając na terenie trójmiasta regularnie podejmuje  przedsięwzięcia nie tylko na rzecz osób  niepełnosprawnych  , ale także takie , które są ukierunkowane na podnoszenie świadomości pozostałych mieszkańców naszego regionu.

W ramach swojej działalności statutowej, Fundacja zainicjowała szereg ciekawych i potrzebnych inicjatyw , do których zaliczyć można często innowacyjne projekty takie jak:

  • „Oswajanie dorosłości” – poruszanie problematyki seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną i  praca z symulatorem niemowlęcia ( od 2012 r.)
  • „English for us” – nauka języka angielskiego oraz realizacja anglojęzycznych  spektakli ( projekt kontynuowany już od 7 lat ),
  • „Oto my” – projekt zmieniający wizerunek osób niepełnosprawnych
  •  „Smak Marzeń”- kulinarne warsztaty wraz z dokumentacją filmową w odcinkach (2015 r.)
  •  „Klub kibica” – projekt skierowany w szczególności do ojców kontynuowany już 6 lat
  • „DreamSound” – nauka gry na kotłach karaibskich (od  2015r)
  • „Dom Marzeń” – stworzenie mieszkań wspieranych i Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdyni – obecnie jest w realizacji przewidziany termin otwarcia obiektu – koniec 2018 r.

 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę  www.dommarzen.org.pl

lub https://www.facebook.com/dommarzengdynia