W Muzeum Emigracji w Gdyni startuje konkurs skierowany do kobiet – blogerek, które żyją na emigracji i dzielą się swoimi doświadczeniami w sieci. Jest on jednym z elementów projektu „Emigrantki własnym głosem” organizowanego w dniach 4-6 listopada 2016 r., w którym wezmą udział polskie pisarki mieszkające poza granicami Polski, literaturoznawcy i badacze zagadnień emigracji.

Blogowy konkurs skierowany jest do Polek mieszkających poza granicami kraju, które w sieci poruszają tematy związane z szeroko pojętą emigracją i na różne sposoby opowiadają o rzeczywistości, w której żyją. Opowiadane historie mogą odnosić się do doświadczeń, podróży, refleksji nad codziennością, prezentując odmienność życia w innej kulturze.

O konkursie

Internetowy pamiętnik stanowi cenne źródło informacji na temat życia emigrantów i jest najczęściej wybieranym przez nich narzędziem do komunikacji. W tym roku z racji organizowanego w listopadzie cyklu spotkań, poświęconego emigracji kobiet, organizatorzy postanowili przyjrzeć się blogom pisanym przez polskie emigrantki, zapraszając je do wzięcia udziału w konkursie.

 –  Organizując konkurs chcemy pokazać, że blogosfera ma szczególne znaczenie dla kobiet rozpoczynających nowe życie poza krajem – mówi Anna Ratajczak-Krajka, koordynatorka projektu.

Zasady i zgłoszenia

Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić kilka kryteriów: osoba zgłaszająca blog na konkurs musi być jednocześnie jego twórcą, blogi muszą być pisane w języku polskim oraz muszą posiadać przynajmniej jeden autorski wpis opublikowany od 1 czerwca 2015 r. do 5 października 2016 r.

Zgłoszenia należy przesyłać do 30 października 2016 r. do godz. 12.00 na adres: blogi@muzeumemigracji.pl. Najlepszy blog otrzyma nagrodę główną. Przewidziano również dwa wyróżnienia. W konkursie można wiele ciekawych nagród.

„Emigrantki własnym głosem”

To również spotkania, których celem będzie przybliżenie zjawiska emigracji kobiet w odwołaniu do bogatej literatury napisanej przez polskie emigrantki. Będzie to również okazja do spotkań z: Katarzyną Tubylewicz, Magdaleną Parys, Magdaleną Orzeł, Łucją Fice, Daną Parys-White, Magdaleną Zimny-Louis, a także Sylwią Chutnik. Ponadto w programie przewidziano koncert Mai Koman oraz warsztaty z pisania bloga.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni
ul. Polska 1

Banner „Emigrantki własnym głosem"

Za: pomorskie.eu