healthcare, medicine and breast cancer concept - woman with pink cancer ribbon

Profilaktyczne badania to podstawowy sposób, by sprawdzić, czy w naszym organizmie nie dzieje się cos złego. Teraz na kontrolę piersi mają okazję panie, które Szpitale Wojewódzkie w Gdyni zapraszają na bezpłatną mammografię.

 Dla kogo badania?

  • dla mieszkanek Gdyni w wieku 40-49 lat,
  • dla wszystkich pań w wieku 50-69 lat.

Programem nie są objęte kobiety ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową oraz panie, które miały wykonaną mammografię w ciągu ostatnich 24 miesięcy

Rejestracja

By umówić się na bezpłatne badania, należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie:

  • nr 58 726 04 28,
  • czynny od poniedziałku do piątku,
  • w godz. 8.00-13.00.

Więcej informacji

Więcej na temat badań można dowiedzieć się w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Gdyńskiego Centrum Onkologii Szpitala Morskiego im. PCK, ul. Powstania Styczniowego 1, budynek nr 26, pokój 011 b.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet – czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. – Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.

Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi).

Na temat profilaktyki nowotworowej można więcej przeczytać na stronie Ministerstwa Zdrowia

Do skorzystania z profilaktycznych badań zapraszają Szpitale Wojewódzkie w Gdyni Sp. z o.o.

 

Jednostka samorządu województwa pomorskiego

 

Plakat bezpłatnych badań mammograficznych w Gdyni

Za: pomorskie.eu