Close up of pink badge on woman chest to support breat cancer cause, PS: you can change the ribbon color to red to support AIDS cause as both using same symbol

„Pamiętaj o profilaktyce” to hasło białej soboty, na którą zaprasza panie Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku. Z badań i porad specjalistów skorzystać będzie można 15 października 2016 r. Konieczna jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet – czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. – Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.

Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi).

Oprócz regularnych badań profilaktycznych niebagatelna rolę w zapobieganiu nowotworom odgrywa zdrowy styl życia.

Biała sobota w Wojewódzkim Centrum Onkologii

  • 15 października 2016 r.
  • w godz. 9.00-13.00
  • budynek B
  • al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku

Jakie badania będzie można wykonać?

Będzie można wykonać bezpłatnie:

  • mammografię (panie w wieku od 50 do 69 lat),
  • cytologię (panie w wieku od 25 do 59 lat).

Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z:

  • porady onkologicznej, w godz. 9.00-12.00,
  • porady ginekologicznej, w godz. 9.00-13.00.

Rejestracja

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna odbywa się pod nr tel. 605 956 682, od poniedziałku do czwartku, w godz. 8.00-18.00, w piątek w godz. 8.00- 16.00. Należy przygotować numer PESEL niezbędny do kwalifikacji na badania.

Na każdą z pań czeka upominek!

Do skorzystania z profilaktycznych badań w październiku – miesiącu  walki z rakiem piersi – zaprasza Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

Jednostka samorządu województwa pomorskiego

 

Więcej na temat profilaktyki nowotworowej na stronie Ministerstwa Zdrowia

Za: pomorskie.eu