ngo

Prowadzenie organizacji pozarządowej – czy to stowarzyszenia, czy fundacji – to liczne obowiązki. Organizacje są podmiotami prawa tak jak firmy i instytucje publiczne. Dlatego obowiązki nie powinny dziwić. Mimo to niejednych przerażą. Najczęściej z powodu ilości. Do tego większość obowiązków trzeba realizować w określonych terminach. Sprawdź się – zobacz, czy wiesz, co i kiedy musi zrobić organizacja.

Tradycyjnie mamy dla Was 10 pytań – choć w tym przypadku mogłoby ich być znacznie więcej! Czy uda Wam się zdobyć maksymalną liczbę punktów? Trzymamy kciuki!

ROZWIĄŻ QUIZ >>

Wiele obowiązków jest wspólnych dla wszystkich organizacji pozarządowych w Polsce. Ale zakres obowiązków będzie zależał też od tego, czy organizacja to fundacja, czy stowarzyszenie, czy ma status pożytku publicznego, jakie działania podejmuje. Obowiązki i terminy tworzą więc prawdziwą mozaikę! Ale nie szukaj podpowiedzi przed rozwiązaniem zadania – jeśli coś pójdzie nie tak, oglądając swój wynik znajdziesz wskazówkę, gdzie uzupełnić braki w wiedzy.

Za: NGO