babski-rajd_baner

Kobieta za kierownicą to stereotyp, który istnieje od lat. O tym czy są lepszymi kierowcami będą mogły przekonać się uczestniczki Babskiego rajdu w niedzielę, 11 września 2016 r. Jeśli chcesz wesprzeć Fundację Militarni Dzieciom z Wejherowa, dołącz do nich. Wpisowe od drużyn oraz zebrane podczas licytacji pieniądze przeznaczane są na organizowanie dzieciom z biednych rodzin wakacyjnych atrakcji. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Babski rajd to niezwykły amatorski rajd dla kobiet. Załogę tworzą kierowca i pilot – kierowcą musi być kobieta, nieposiadająca licencji rajdowej. Pilotem może być mąż, partner bądź przyjaciółka uczestniczki.

Drużyny mają do pokonania trasę wyznaczoną na terenie Trójmiasta, z przygotowanymi po drodze samochodowymi próbami i konkurencjami niespodziankami. Odcinki czasowe są pokonywane prywatnymi samochodami, natomiast pojazdy do konkurencji specjalnych i niespodzianek są zapewniane przez organizatorów.

Zapisy do rajdu.

Na skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się piknik dla uczestniczek rajdu oraz osób kibicujących, podczas których będzie propagowana bezpieczna jazda oraz wskazywane zagrożenia płynące z braku ostrożności czy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Atrakcjami będą takie konkurencje jak: jazda na trolejach, test Stewarta oraz jazda w alkogoglach. Dodatkowo obędą się konkursy z nagrodami.

Babski rajd

  • 11 września 2016 r., niedziela, godz. 10.00
  • Gdynia

Zobacz: Babski rajd   

Za: pomorskie.eu