W 6. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski”, organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, nominacje z województwa pomorskiego otrzymały: Muzeum Emigracji w Gdyni i Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Głosowanie online potrwa do 31 sierpnia 2016 r. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody.

O to wyjątkowe wyróżnienie walczą w tym roku aż 32 niezwykłe miejsca w naszym kraju. Z województwa pomorskiego na liście nominowanych konkursu „7 Nowych Cudów Polski” znalazły się:

Muzeum Emigracji w Gdyni

Zorganizowana w budynku dawnego Dworca Morskiego wystawa sprawia, że anonimowe historie milionów Polaków, którzy przez lata wyruszali w świat w poszukiwaniu chleba i życiowych możliwości, zyskują nazwiska i twarze. Skłania do refleksji.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Gmach autorstwa włoskiego architekta Renato Rizziego jest pierwszym teatrem w Polsce z pełni rozsuwanym dachem. Utrzymane w jasnej tonacji, drewniane wnętrze gości co roku tysiące widzów przybywających na spektakle, także w ramach Festiwalu Szekspirowskiego.

Teraz internauci w głosowaniu, które trwa do 31 sierpnia, zdecydują, które z nich zasługują na miano nowego cudu. Swoich faworytów można wspierać przez stronę 7 Nowych Cudów Polski.

Wyniki zostaną opublikowane na łamach październikowego numeru „National Geographic Traveler”, który ukaże się 23 września. 14 października, podczas targów World Travel Show, odbędzie się uroczysta gala z udziałem zwycięzców 6. edycji naszego plebiscytu „7 Nowych Cudów Polski”.

Każdy, kto odda głos w plebiscycie i uzasadni swój wybór, ma szansę zdobyć nagrody. Do wygra nia jest 20 zestawów: sportowa torba + półroczna prenumerata „National Geographic Traveler”.

Banner konkursu 7 Nowych Cudów Polski

Za: pomorskie.eu