Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk przy książkach zbieranych dla pacjentów pomorskich szpitaliTrwa zbiórka książek dla pacjentów pomorskich szpitali, którą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego prowadzi przy swoim pawilonie „Pomorskie dla Zdrowia” na Targu Węglowym w Gdańsku. Tytuły, które chcemy przekazać w ramach akcji, można przynosić do 14 sierpnia 2016 r.

Z książek, które uda się zebrać, skorzystają pacjenci szpitali podczas hospitalizacji. Pobyt w szpitalu to trudny czas dla każdego pacjenta. Pomocą w zapomnieniu – choć przez chwilę – o problemach zdrowotnych, może być właśnie lektura.

Każdy, kto ma niepotrzebne już egzemplarze, może przekazać je na zbiórkę. Damy w ten sposób pacjentom chwilę radości i możliwość przeniesienia się w inny, niż szpitalny, świat. Książki będą do dyspozycji chorych przebywających w 12 pomorskich szpitalach.

Punkt zbiórki książek będzie otwarty w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego na Targu Węglowym w Gdańsku do 14 sierpnia 2016 r. w godz. 12.00-18.00.

Na stoisku „Pomorskie dla Zdrowia”, które zostało przygotowane specjalnie na Jarmark św. Dominika, można również korzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich.

Program „Pomorskiego dla Zdrowia” na Jarmarku św. Dominika, 31 lipca-14 sierpnia 2016 r.

Za: pomorskie.eu