Od 31 lipca do 14 sierpnia 2016 r., na stoisku „Pomorskie dla Zdrowia” na Targu Węglowym w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz pomorskie szpitale prowadzić będą zbiórkę książek. Skorzystają z nich pacjenci szpitali podczas hospitalizacji.

Zabiegani, zapracowani nie zawsze mamy czas i możliwości, by oddać się lekturze najnowszych tytułów, czy powrócić do tych ulubionych. Pobyt w szpitalu to trudny czas dla każdego pacjenta. Pomocą w zapomnieniu – choć przez chwilę – o problemach zdrowotnych, może być właśnie lektura.

Każdy, kto ma niepotrzebne już egzemplarze, może przekazać je na zbiórkę. Damy w ten sposób pacjentom chwilę radości i możliwość przeniesienia się w inny, niż szpitalny, świat. Książki będą do dyspozycji chorych przebywających w 12 pomorskich szpitalach.

Punkt zbiórki książek będzie otwarty w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia 2016 r. w godz. 12.00-18.00.

Na stoisku „Pomorskie dla Zdrowia”, które zostało przygotowane specjalnie na Jarmark św. Dominika, będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich.

Program „Pomorskiego dla Zdrowia” na Jarmarku św. Dominika, 31 lipca-14 sierpnia 2016 r.

Do komunikacji

Za: pomorskie.eu