Muzeum-Miasta-Gdyni-LOGO-MAŁE-440x227

 

Wakacje w Muzeum

W piątki, w godzinach 11-13 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na letnie warsztaty  Zaprojektuj to!, towarzyszące wystawie Polskie Projekty Polscy Projektanci: Marek Cecuła. Podczas zajęć zwiedzimy ekspozycję i zagramy w grę w typie memory z kartami, na których znalazły się projekty artysty.

[Oferta dla dzieci w wieku 7-12 lat. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy. Wstęp 5 zł \ uczestnik] *

8.07 Misz-masz na stole

Zapraszamy do eksperymentowania z nowoczesną zastawą stołową! Zamienimy się w projektantów tworzących niepowtarzalne kolekcje i dodatki. Z różnych rodzajów papieru wykonamy rzeczy ładne i użyteczne: filiżanki, karafki, talerze, wazy, miski i półmiski, sosjerki i maselniczki. Zastanowimy się nad kształtem, kolorem oraz funkcją tych przedmiotów. Zaprezentujemy swoje wizje tego, jak powinien wyglądać współczesny polski stół.

15.07 Śniadanie we wzory

Tworzenie wzorów na naczynia, których codziennie używamy może być początkiem świetnej zabawy. Przyjrzymy się światowej klasy projektom ceramiki i odgadniemy skąd artyści czerpali pomysły na ich dekorowanie. Niebieskie paski, czerwone kółka i żółte kwadraty potrafi narysować każdy z nas, choć nie wszyscy wiemy, jak zmienić je w ornament, który swoją elegancją przyciąga uwagę.  Nie ruszając się z sali warsztatowej, odbędziemy podróż po Polsce, Grecji, Francji, Norwegii i Anglii poszukując inspiracji do wymyślanych przez nas wzorów.

22.07 Kubek w kubek

Biel to kolor pasujący do wszystkiego. Porcelana w tym kolorze jest elegancka i zawsze pozostaje w modzie. Podczas warsztatów  przyjrzymy się elementom serwisu o pogiętych i smukłych kształtach, gładkich i chropowatych fakturach. Każdy uczestnik otrzyma biały kubek i pomaluje go specjalnymi pisakami. Po wypaleniu w piekarniku pod okiem rodzica będzie on miłym uzupełnieniem domowej zastawy.

29.07 Jak na widelcu

Na czym polega praca projektanta? O czym musi pamiętać, projektując przedmiot? Jakie cechy posiadają rzeczy dobrze zaprojektowane? Podczas warsztatów pokażemy przedmioty, których wygląd i funkcja nie zmieniły się od wieków. Twórcy, którzy projektują rzeczy użytkowe testują jednak ciągle nowe rozwiązania. Na przykładzie drewnianych widelców, noży i łyżek będziemy poszukiwać „piękna sztuki” w otaczających nas przedmiotach, tworząc ich nowoczesne wersje.

5.08 Obrazki na talerzach

Podczas warsztatów dowiemy się czym jest kalka ceramiczna i jak być artystą tworząc proste przedmioty, których używamy przy jedzeniu. Podglądając artystyczne projekty Marka Cecuły stworzymy obrazkowe historie na… talerzach! Namalujemy na nich zwyczajne i niezwyczajne scenki z życia miasta i zestawiamy je razem w wielką opowieść.

12.08 Sztuka ziemi

Co to jest „sztuka ziemi”? Czy można stworzyć dzieło sztuki wykorzystując rośliny, ziemię, gałęzie, piasek czy kamienie? Tak jak Marek Cecuła zainspirujemy się naturą i stworzymy żywe obrazy na muzealnych schodach.

19.08 Recyklingowa mozaika

Czym jest mozaika, kiedy powstała i czy łatwo jest ją przygotować? Wspólnie poszukamy pomysłów inspirując się dziełami Marka Cecuły. Wybierzemy kolor, fakturę i kształt. Obudzimy naszą wyobraźnię i stworzymy piękne obrazki w kawałkach!

26.08 Mali kuratorzy

Katalog wystawy to wydawnictwo towarzyszące ekspozycji w muzeum. Zawiera notę biograficzną artysty, fotografie dzieł oraz informacje o ich pochodzeniu. A jak będzie wyglądać katalog do wystawy stworzony przez dzieci? W trakcie warsztatów dokładnie przyjrzymy się wystawie, wybierzemy dzieła, które wywołają najwięcej emocji oraz stworzymy notę biograficzną artysty.

* Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1), telefonicznie: 58 662 09 35/36/37 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Za: Muzeum Miasta Gdyni

; ;