image001

 

 

Galeria Integracja zaprasza na wystawę fotograficzną Barbary Kramczyńskiej. W witrynach gdyńskiego Centrum przy ul. Traugutta 2 zawisną zdjęcia wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego PSOUU Koło w Gdyni, którzy wzięli udział w niezwykłym projekcie (NIE) PEŁNOSPRAWNOŚĆ W OBIEKTYWIE.

Pomysłodawczynią projektu jest p. Jolanta Witen, Dyrektor Ośrodka. Ideą – wzbudzenie otwartej postawy wobec różnorodności i łamanie stereotypów związanych z wizerunkiem osób niepełnosprawnych intelektualnie. Uczniowie Ośrodka zostali sfotografowani w różnych ciekawych miejscach miasta, we wnętrzach i na ulicach. W obiektywie Barbary Kramczyńskiej powstały niezwykłe ujęcia, w których bohaterów jest zawsze dwóch – człowiek i miasto – Gdynia bez Barier. Projekt był realizowany w lutym i marcu 2016 r.

Barbara Kramczyńska, artysta fotografik o sobie: „Staram się kreatywnie i spontanicznie podchodzić do tego co robię. Kiedy tworzę swoją rzeczywistość, świat przestaje dla mnie istnieć. Emocje mają wielką moc, ja zaklinam je w obraz. Fotografia jest dla mnie możliwością uchwycenia piękna niezwykle ulotnego, pojawiającego się między kolejnymi ujęciami. Staram się, aby moje zdjęcia wyrażały ogrom emocji i niezwykłą aurę każdej chwytanej migawką obiektywu chwili”.

O projekcie (Nie)pełnosprawność w obiektywie artystka mówi, że pojawił się w trudnym momencie jej życia i był dla niej samej terapią. Praca z niepełnosprawnymi modelami była rzutem na głęboka wodę, a nowe doświadczenie – odkryciem nowego, innego świata, lekcją pokory i zachwytu, budującą i dodającą skrzydeł.

Na wernisaż zapraszamy 7 lipca o godzinie 14.00, wystawę można oglądać do końca sierpnia.