image003

 

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszego grona osób z niepełnosprawnością , którzy pomimo dorosłości nadal pozostają w rodzinnych relacjach z rodzicami/opiekunami, rodzeństwem  w roli „dzieci”. Rozpoczynamy projekt  „(Nie)pełnosprawne więzi”, który ma na celu przewrócenie rodzinnych relacji do góry nogami. Do projektu poszukujemy par rodzic(opiekun) – niepełnosprawne dorosłe dziecko (od 18 do 35 roku życia, niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, słuchowa). Proponujemy aktywność fizyczną, dobrą zabawę, warsztaty z psychologiem i spotkania z mądrymi ludźmi, którzy mają za sobą doświadczenia z niepełnosprawnością i podejmowaniem aktywności w różnych obszarach życia.

Spotkania w ramach projektu rozpoczynają się 18 lipca. W czasie wakacji, wspólnie z Fundacją Podróże bez Granic, proponujemy jednodniowe aktywności sportowe i integracyjne – kajaki, żaglówki, grę terenową.

Od września rozpocznie się praca z psychologiem – warsztaty dla rodziców i dla młodych niepełnosprawnych- razem i osobno– wszystkie działania po to, żeby nauczyć się wyrażać własne potrzeby, odważyć na niezależność i poznać własne możliwości oraz to, co nas ogranicza, a co nie zawsze jest konsekwencją niepełnosprawności. Przez cały czas trwania projektu uczestnicy będą otoczeni, w ramach konsultacji niezależnego życia, wsparciem specjalistów z gdyńskiego Centrum Integracja.

Projekt „(Nie) pełnosprawne więzi” stwarza szansę na przebudowanie najważniejszej relacji w życiu – pomiędzy Rodzicem a „dorosłym Dzieckiem”. Dla młodszych uczestników może być startem w dorosłość, samodzielność i niezależność. Rodzicom udowodnimy, że niepełnosprawne dziecko nie oznacza, że nie mogą żyć pełnią życia i muszą się bać na każdym kroku tego, co będzie dalej.

Rekrutacja do projektu trwa do 15 lipca. Zgłoszenia osobiste w Centrum Integracja Gdynia, ul. Traugutta 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Projekt jest skierowany do mieszkańców Gdyni i  jest finansowany przez Prezydenta Miasta Gdyni w ramach konkursu zacieśniania więzi pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a członkami rodzin. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 505606857, 505606776.