gdańsk_pomorskieeu_logo

Jeśli interesujesz się województwem pomorskim – jego historią, mieszkańcami, kulturą, literaturą, czytasz o nim nie tylko w czasopismach i Internecie, masz 18 i więcej lat, a przede wszystkim nie jesteś recenzentem, to weź udział w I Konkursie na Recenzję Książki Pomorskiej, organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Recenzje należy nadsyłać do 15 lipca 2016 r. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Celem konkursu jest integracja społeczności lokalnej i regionalnej wokół biblioteki, upowszechnianie literatury regionalnej, rozwijanie czytelnictwa oraz promowanie talentów krytycznoliterackich.

Treść recenzowanych książek ma dotyczyć Pomorza Gdańskiego i Pomorza Środkowego, które zostały wydane w 2015 lub 2016 r.,  bez względu na miejsce wydania. Prace nie mogą przekroczyć 3600 znaków ze spacjami, tj. dwóch stron znormalizowanego maszynopisu.

Recenzje należy przesyłać do piątku, 15 lipca 2016 r. w dwóch wersjach: elektronicznej (na adres:prac_regionalna@wbpg.org.pl) i papierowej (trzy egzemplarze na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – Dział Regionalny, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk).

Zgłoszone na konkurs teksty powinny być opatrzone w metryczkę, stanowiącą Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 350 zł, III miejsce – 200 zł. Zwycięskie i wyróżnione prace opublikowane zostaną na stronie internetowej organizatora.

Zainteresowanych uczestnictwem w konkursie, zanim podejmą decyzję o wyborze książki,  Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku zachęca do lektury umieszczanych na stronie wojewódzkiej biblioteki cokwartalnych „Nowości Regionalnych, w których prezentowane są publikacje dotyczące regionu.

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

Zobacz: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

Za: pomorskie.eu