Niebo nad plażą

Radiowa Trójka znowu odwiedza Sopot – tym razem Program 3 Polskiego Radia zaprasza wszystkich mieszkańców Pomorskiego oraz ich gości na otwarcie Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie. Od 17 do 19 czerwca 2016 r. w nadbałtyckim kurorcie będzie można wziąć udział w plenerowych audycjach i koncertach oraz zdobyć autografy znanych i lubianych dziennikarzy z Myśliwieckiej 3/5/7.

Sopot to miasto szczególne dla Trójki – we wrześniu 2013 r., u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został Plac Radiowej Trójki. A dwa lata temu – również podczas majówki – swoją działalność rozpoczęłaKulturalna Plaża Trójki.  Program 3 od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi – Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu, a wreszcie Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej (Al. Mamuszki 2). To właśnie stąd w piątek 17 czerwca nadana zostanie „Offensywa” (godz. 22.00-24.00), czyli autorska audycja muzyczna Piotra Stelmacha.

W sobotę 18 czerwca ekipa Programu 3 pojawi się na sopockiej plaży już o godz. 10.00. Rozpocznie się wówczas„Markomania” Marka Niedźwieckiego. Po nim trójkowy mikrofon przejmą: Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś, czyli „instruktorzy” z „Radiowego Domu Kultury” (godz. 12.00-14.00). W godz. 15.00 do 18.00 na antenie pojawi się ponownie The Unthinking Majority– tym razem jako prowadzący audycję„Myśliwiecka 3/5/7″. W jej trakcie dyrekcja stacji wraz z władzami Sopotu i przyjaciółmi z Teatru Atelier oraz gośćmi specjalnymi – Markiem Kamińskim, Przemysławem Miarczyńskim i Mirosławem Baką – oficjalnie otworzy Kulturalną Plażę Trójki. A to wszystko do usłyszenia „na żywo” na antenie Programu 3.

Na sopockiej plaży w sobotnie popołudnie nie zabraknie również pozaantenowych atrakcji – już o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z Markiem Niedźwieckim wokół jego najnowszej książki „Australijczyk” (prowadzenie: Barbara Marcinik). Z kolei w godz. 18.00-20.00 Tomek Żąda zaprasza na plenerowe wydanie „Muzycznej Poczty UKF”. Będzie to rozgrzewka przed uwielbianym przez słuchaczy Trójki „Silent Disco” (godz. 22.00-24.00), które poprowadzą: Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś.  Natomiast na deser – w niedzielę 19 czerwca – „Andrus Show”, czyli autorski występ Artura Andrusa (godz. 12.00-13.00).

Nieodłącznym elementem wyjazdowych audycji Programu 3 jest – cieszący się ogromną popularnością wśród słuchaczy – trójkowy sklepik. Sprzedawane w nim gadżety będzie można kupić w sobotę na Kulturalnej Plaży Trójki.

Za: pomorskie.eu